У 2017 році це місто буде святкувати свій 362 День народження. Щорічно святкується День Сум в перші вихідні вересня, тому, відповідно за календарем, в цьому році це свято буде проводитися другого числа. Місто омивають дві річки: Сума та Сумка. Кажуть, що назва міста пішла саме від них.

День Сум: історія

За легендою, місто було засноване переселенцями, на чолі з отаманом Герасимом Кондратьевим. Вони йшли з містечка Ставка, і в місці, де протікає невелика річка Сумка, знайшли три сумки з монетами. Тому місто і називається Суми, і на гербі зображено три сумки.

Цю легенду в місті все ще пам'ятають, тому на одній з центральних вулиць стоїть пам'ятник у вигляді цих самих трьох сумок. Існує повір'я, що якщо до них доторкнутися, то це принесе удачу, благополуччя і багатство у ваш будинок.

На території Сум ще у другому столітті жили слов'янські племена. Але датою заснування міста все одно прийнято вважати 1655 рік, коли туди прийшли переселенці з Герасимом Кондратьевим і почали там облаштовуватися.

Популярні новини зараз

Go_A втратили солістку перед виступом на "Євробаченні 2021": хто замінить українську співачку

Тіна Кароль розсмішила відео з сином у райському куточку: "Веня такий чудовий"

Помер найстаріший актор світу Норман Ллойд, йому було 106

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Показати ще

Це місто було зроблено так, що могло відбити майже будь-який напад. Так як Суми будували на місці дубового лісу, матеріалів для фортеці було предостатньо. Так само, з захистом міста чудово допомагали річки Сума та Сумка, які омивали береги міста з трьох боків. Завдяки всьому цьому місто перетворилося в одну з найбільших і захищених фортець Слобожанщини в той час. У 1658 році в Сумах перебував слобідський козачий полк, який повинен був охороняти кордони від нападу кримських татар.

День Сум 2017: заходи

Дата цього свята, як і у багатьох інших міст України, збігається з датою визволення міста від німецьких окупантів. Завдяки цьому дата Дня Сум практично ніколи не змінюється. Афіша на день міста все ще не готова. Але варто припустити, що всіх жителів міста будуть чекати розважальні заходи, пов'язані з історією міста, спортивні змагання, безліч фестивалів. Тому кожен бажаючий знайде, чим себе зайняти в це свято.