У православному календарі 24 лютого зазначено як дата вшанування пам'яті священномученика Власія Севастійського, єпископа. Святий вважається покровителем худоби.

55-й день року за григоріанським календарем – до закінчення року залишилось 310 днів. Іменинники – Влас, Всеволод, Гаврило, Дмитро, Федора. Національний день Кувейту, в Естонії відзначають День незалежності, у Мексиці – День прапора, у Гані – День свободи.

Історія свята 24 лютого

Власій жив в Каппадокії приблизно в III-IV століттях. Лагідну вдачу і благочестя привели його до сану єпископа міста Севастія. В часи гонінь на християн за правління Діоклетіана святий постійно підтримував свою паству. Коли християни покинули місто, Власій переселився в печеру Аргеос. Там він був схоплений і кинутий до в'язниці. Його намагалися відвернути від віри вмовляннями і тортурами, але ніщо не зломило дух Власія, і він був засуджений до смерті через обезголовлення.

Власьевские морози вважались останніми. У народі говорили: "Мороз заспівав – санний слід оледенел"; "Проллє Власій маслечка на дороги – зимі пора забирати ноги"; "Власій, сшиби ріг з зими".

Популярні новини зараз

45-річна Могилевська стривожила українців зовнішніми змінами: "Зараз Ви чужа"

Наречений Мішиної Еллерт заговорив про весілля з Рибаком: "Поїхали будувати кохання"

Посеред крижаної російської траси автобус з українцями потрапив в аварію, є загиблі

Легенда МастерШеф Ектор Хіменес-Браво зняв труси і сполошив українок: "Козловський вкусив?"

Показати ще

Обряди і заборони у свято 24 лютого:

Існує традиція в цей день подавати до столу спекотне.

У церкві освячують коровай житнього хліба і потім згодовують по шматочку всім домашнім тваринам.

В це свято здійснюють обряди і читають замовляння від нечистої сили, псування і пристріту.

Працювати у цей день вважається поганою прикметою.

Як повідомляв портал "Знай.uа" 19 лютого, у християн східного обряду починається Великий піст, він триватиме до 8 квітня - Світлого Христового Воскресіння.