День танкіста України – це свято, приурочене всім військовим нашої країни, які хоч якось пов'язані з обслуговуванням цих бойових машин. Таке свято відзначається щорічно у другу неділю вересня, і в 2017 році День танкіста України святкуватиметься 10 вересня. Історія свята починається ще з часів СРСР, коли в 1947 році був підписаний указ про його заснування. Але, в незалежній Україні День танкіста з'явився лише у 1997 році. І в честь цієї події, ми вирішили написати вам, які ж танки України найкращі.

Найращі танки України

Т-64БМ “Булат“
Це, мабуть, самий основний танк України. За його основи були взяті танки часів СРСР Т-64А/Б/БВ. Їх модернізували і отримали один з найкращих танків України. Виробництвом займається Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені А. А. Морозова. Танк роблять з 2005 року і сьогодні. Маса — 45 тонн, вогнева потужність — 125-мм гладкоствольна гармата КБА-3. За оцінками фахівців, модернізація одного Т-64Б до рівня “Булат“ коштує державі не менше 14 млн гривень.

Т-72АГ
Це так само, модернізація одного з радянських танків. На цей раз "еволюціонував" Т-72. І вийшло дуже сильно:
замінили 1000-сильний двигун 6ТД-1 на 1200-сильний 6ТД-2;
Поліпшили броню і системи захисту;
оновили прилади спостереження й прицілювання;
на командирський люк встановлений дистанційно керований 12,7-мм зенітний кулемет закритого типу;
є можливість почепити на танк супутникову систему навігації.
Але, варто зазначити, що гармата залишилася у танка стара.

Оплот
Цей український танк важить аж 51 тонну. Мало того, що він один з найкращих в Україні, він ще й визнано одним з найкращих за характеристиками у всьому світі. Він розроблений на тому ж заводі, що й перший танк – Харківський завод по машинобудуванню імені А. А. Морозова.
Короткі характеристики танка "Оплот":
гармата: 125-мм гладкоствольна КБА-3;
двигун: 1200-сильний 6ТД-2Е;
швидкість: 70 км / год по шосе, 45 км / год — по бездоріжжю.
 

Нагадаємо, що 10 вересня відзначається День танкіста України.