Сьогодні, 30 червня, майже у всьому світі святкують День Віктора Гюго. Це один з найбільш відомих французьких письменників, який є однією з найбільш ключових людей французького романтизма. Його по праву називають великим і легендарним. А День Віктора Гюго святкують 30 червня тому, що саме в цей день 1962 році була видана остання глава, одного з самих епічних романів письменника - "Знедолені". Мало того, це творіння Віктора Гюго вважається одним з найкращих романів всього 20 століття.

День Віктора Гюго: біографія

Народився цей знаменитий французький письменник у 1802 році. Писати він почав з самого раннього віку, а вже 14 років у нього виходять повноцінні розповіді. Майже всі їх він присвячує своїй матері. А через рік, коли йому було 15, він отримує перші хороші відгуки. Сталося це на конкурсі Академії. А в 1819 році Віктор Гюго отримує одразу дві премії на конкурсі "Jeux Floraux". Першу він отримав за поему "Верденские діви", а другу за епічну оду "На відновлення статуї Генріха IV". З цього моменту Віктор став відомим, і почалося його легендарне сходження.

У зрілому віці Віктор Гюго почав писати романи, і першим був "Останній день засудженого до смерті", який він написав у 1829 році. Він, звичайно відомий, і в той час читався досить багато, але, всього через два роки, в 1831 році, з'явився роман, який затьмарив всю славу першого. Один з найвідоміших, перекладений на багато мов світи, з нього знімали величезну кількість фільмів - "Собор Паризької Богоматері". У той час він вважався вершиною майстерності, і мало хто очікував чогось більшого.

Популярні новини зараз

Дівчинка довгі місяці підкидала воші школярам, діти зрозуміли не одразу: "Розчесала волосся виделкою і...."

Жінка віддала 6 тисяч за навчання сина, але в коледж він ходити не став, відправляють до суду: не повернули навіть половину суми

Ніякої риби і масла - одна зелень: зліт цін сильно вдарив по раціону українців, головні цифри

Антоніна Матвієнко показала свою маму у 24 роки: "Боже, яка красуня"

Показати ще

Роман "Знедолені" з'явився зовсім не скоро, він був опублікований в 1862 році, і його відразу ж назвали найвидатнішим твором Віктора Гюго, а сам письменник став одним із прикладів для наслідування в інших.
Зараз роман "Знедолені" все ще активно читається і вивчається майже у всіх університетських програмах. Його переклали на величезну кількість мов і з нього знімали фільми не тільки у Франції, але і по всьому світу. Саме, до дати опублікування цього роману і приурочений День Віктора Гюго, який святкується 30 червня.