Місто було засноване в 1363 році, отже, для нього це буде вже 654 День народження. Традиційно це свято відбувається в першу суботу вересня і в цьому році це буде 2 вересня. У місті проживає близько 400 тисяч чоловік, це означає, що і святкування будуть дуже шумними та цікавими.

День Вінниці: історія

Місто було побудоване в 1363 році, після того, як литовський князь Ольгерд здобув перемогу над татарами, його племінники почали зводити на відвойованої землі міста-фортеці. Серед яких і була Вінниця. Версій назви міста була величезна кількість, але найвідомішими вважаються дві:

  1. Заснована на слові «винокурня» - місце, де варилося і зберігалося вино.
  2. І від назви річки Віннички

До дев'ятнадцятого століття Вінниця встигла побувати і центром Брацлавського воєводства у складі Польщі, та частиною Подільської губернії у складі Росії. Вже ближче до 20 сторіччя місто почало дуже швидко розвиватися, а все завдяки будівництву залізниці Київ-Балта-Одеса. Це зробило Вінницю потужним торговельним центром Подільської губернії. Влада в місті змінювалася постійно, і зміцнилася лише в 1920 році, коли на чолі став Радянський Союз. Варто, до речі, згадати, що Вінниця навіть встигла побувати столицею України, було це в далекому 1919 році. Але тривала ця радість для жителів Вінниці не довше місяця. Потім столиця України переїхала на 15 років в Харкова.

День Вінниці 2017: заходи

Популярні новини зараз

Директор Олі Полякової видав інтимні подробиці стосунків із зіркою: "Ходив за тампонами для своєї жінки"

Під Одесою чоловік загинув на кладовищі, трагедію бачило все село

"Найкращий тато", - Дан Балан показав маленьку дівчинку, українці затамували подих

Go_A без вокалістки втратили перше місце на "Євробаченні 2021", Росія обігнала

Показати ще

За традицією у Вінниці в цей день будуть всенародні гуляння і святкування. Буде організовано дуже багато самих різних заходів, таких як: флешмоби, майстер-класи, концерти, розважальні шоу та багато іншого. У минулому році у Вінниці проходило досить багато спортивних змагань, тому буде логічно припустити, що і в цьому їх буде не менше. Все це, швидше за все, буде проходити на головних площах міста, а саме: площа Незалежності, площа Небесної Сотні, парку культури і відпочинку. Тож, 2 вересня, у День народження Вінниці, всі жителі міста, і всі туристи зможуть відпочити, погуляти, повеселитися і отримати найкращі емоції.