Саме сьогодні, у Франції відзначають одне з найважливіших державних свят – День взяття Бастилії. Ще в 1789 завдяки взяття цієї фортеці народ Франції проголосив Першу республіку вільних громадян. Їх гаслом було всього три слова: свобода, рівність і братерство. І в честь такого свята, як День взяття Бастилії, ми вирішили підготувати для вас найцікавіші історії про це торжество.

День взяття Бастилії: історія свята

Саме ця подія стала відправною точкою для початку Французької революції. Звичайні люди втомилися від свавілля влади і зрозуміли, що терпіти безробіття, злидні і приниження більше не можуть. Особливо всіх збентежила політична криза. Тому люди вирішили брати справу і владу в свої руки. Але для революції їм потрібно було дістати зброю. А де ж, як не в тюремній фортеці її можна знайти?
І незважаючи на те, що вони все ще були беззбройними, у них вдалося захопити Бастилію. Ця перемога однієї з найважливіших Великої Французької революції. Тому День взяття Бастилії настільки важливе свято.

День взяття Бастилії: традиції свята

День взяття Бастилії для французів, напевно, найважливіше свято в історії. Тому й урочистості в цей день завжди дуже масштабні. Починається все з самого ранку. Після військового параду Президент Франції завжди виголошує урочисту промову і вітає всіх співвітчизників з Днем взяття Бастилії. І після цього парад роз'їжджається по місту для вільного спілкування з людьми.


А вже ввечері, біля Ейфелевої вежі влаштовують неймовірний феєрверк.

Популярні новини зараз

"Холостяк" Заливайко і Анна Богдан розповіли про кохання після проекту: "Робить все, щоб мені було добре"

З ким проводить час Святослав Вакарчук з "Океан Ельзи" після розставання з Лялею: помічники артиста все пояснили

"Холостячка" Мішина відгуляла весілля: "Гірко молодим!"

Молодого хлопця натовпом повалили на землю через відро черешень: особливо небезпечний

Показати ще

День взяття Бастилії: цікаві факти про свято

Під час взяття Бастилії загинуло 100 чоловік. Коменданту самої фортеці пощастило менше всіх – його голову насадили на піку, і гуляли з нею по місту.
У День взяття Бастилії у фортеці було всього 7 ув'язнених, яким, схоже, сильно пощастило. А ось охоронцям, які, до речі, були каліками, демобилизованными за станом здоров'я з армії, вже не дуже.
Ув'язнені в Бастилії жили краще деяких звичайних громадян Франції. У них були досить комфортні камери, вони отримували зарплату, алкоголь і могли заводити домашніх тварин.
Нагадаємо, що сьогодні вся Франція святкує День взяття Бастилії.