Житомир щороку святкує свій День народження в неділю 1 вересня. У 2017 році це будет 3 число. Це буде вже 1133 День Житомира. Порівняно з іншими містами України цифра досить велика. Вважається одним з найстаріших міст Київської Русі. Знаходиться місто півночі України серед унікальних природних ландшафтів.

День Житомира: історія

Історія міста починається з 884 року. Незважаючи на те, що тема зародження міста досить спірна, цю дату прийнято вважати основною, так як вона вказана на одній з головних визначних пам'яток міста – пам'ятному камені, поставленому на честь 1100 дню народження міста.

Назва міста, якщо вірити легенді, пішло від одного з дружинників Аскольда і Діра. Звали його Житомиром, він відмовився служити ворогам своїх князів і сховався в лісах, між річками Кам'янка та Тетерева. І на цьому місці зараз стоїть місто Житомир. І інша, не така цікава версія, свідчить, що городяни завжди жили в мирі і торгували свіжим хлібом. Саме тому і з'явився ЖитоМир.

Житомир у своїй багатовіковій історії встиг побувати і частиною і Литви і Польщі. Весь цей час залишався головним центром свого регіону. При УРРС в 1918 році в місті кілька тижнів працював уряд Української Народної Республіки.

Популярні новини зараз

Зірка "Жіночого кварталу" Катя Нікітіна оголила сідниці і знайшла застосування своєму шпагату: "Так круто"

Сотні мітингувальників постраждали в результаті бійки з копами: стріляли зі зброї

Юля "Зайка" підказала, що "Холостяк" Заливако прийде до неї в 11 випуску шоу: "Не отрекаются любя"

Як виглядала Оля Полякова в 20 років: час пощадив співачку, архівні кадри

Показати ще

День Житомира 2017: заходи

Кожен рік, в перші вихідні вересня містяни святкують день свого міста. Проходять найцікавіші концерти, заходи, унікальні майстер-класи, спортивні та загальноосвітні події. Головними місцями для всього цього будуть Соборна площа, і Парк культури і відпочинку імені Ю. Гагаріна. У цих місцях буде проходити все найцікавіше як для дорослих, так і для дітей. Ще, серед пам'яток Житомира можна виділити Графські сходи, які налічють 184 ступені. Побудовані вони була ще в 1912 році в садибі барона де Шодуара. Так само, жителі міста люблять гуляти по підвісному мосту через річку Тетерів у парку Гагаріна, це місце можна впевнено називати пам'яткою.