ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (найбільш відома ТМ «Наша ряба») олігарха Юрія Косюка продовжує злісно порушувати екологічні норми, в той час як офіційні структури продовжують ігнорувати влаштований у Вінницькій області «екологічний армагеддон». Про це йдеться у розслідуванні журналістів проекту «Наші гроші».

Зокрема повідомляється, що на початку червня жителі сіл Клебань, Оляница і Заозерне, які знаходяться поруч з виробничими потужностями «Миронівського хлібопродукту», виявили кілька великих сміттєзвалищ пташиного посліду поблизу населених пунктів. Величезні купи гниють, поширюють різкий неприємний запах і приваблюють комах і разносящих заразу гризунів. При цьому послід МХП складує подалі від свого виробництва, але... в 300 метрах від курників дрібних фермерів. За словами місцевих активістів, це веде до ризику зараження як фермерських, так і приватних курячих господарств.

У сюжеті координатор ГО «Екодия» Тамара Харчілава пояснює, що подібна практика компанії Косюка прямо суперечить законодавству України.

«Там чітко прописано, як потрібно утилізувати відходи, їх потрібно зберігати на час, коли йде утилізація. Адже зрозуміло, що іноді немає технічної можливості вивезти все. І в законі чітко і однозначно прописано, що не можуть вони, ці відходи, контактувати з землею, і не можна їх розкидати під відкритим небом», – повідомила експерт.

Популярні новини зараз

Погода зжалиться над українцями перед опалювальним сезоном, синоптик Діденко обрадувала прогнозом: в яких регіонах буде сухо і сонячно

Сорокоуст у церкві за здоров'я й упокій: за кого категорично не можна замовляти цю молитву

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Показати ще

Крім того, журналісти з'ясували, що Жителям села Оляница крім іншого не пощастило опинитися на шляху між підприємствами холдингу – фермами, інкубаторами, кормових заводом. В результаті інтенсивного руху вантажівок МХП, в будинках жителів села почали з'являтися тріщини, деякі з будівель на межі руйнування. У відповідь на скарги людей їм цинічно рекомендують «селитися в іншому місці». Природно, ні про яку компенсацію мови не йде.

Ще одна освітлена в сюжеті проблема – це фальсифікація результатів громадських слухань щодо будівництва біля села Заозерне одного з підприємств Косюка. Люди запевняють, що їхньої думки ніхто не спитав, хоча в протоколі зборів нібито всі були за.

Відзначимо, що в червні жителі сіл Клебань, Оляница і Заозерне подали скаргу в Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР). Свою скаргу вони відправили саме в цю структуру, тому що не вірять ні екологічними службами, ні прокуратурі (які вже не раз ігнорували скарги місцевої громади), а сподіваються вплинути на банкірів, які вже давно співпрацює з підприємством «Миронівський хлібопродукт» і кредитують його.

«Ситуацію оцінить незалежний орган. З результатами розслідування ознайомлять як людей, які скаржилися, так і банкірів ЄБРР, провідних проект кредитування «Миронівський хлібопродукт», і керівництво банку, – запевнив «Наші гроші» старший радник ЄБРР в Східній Європі та на Кавказі Антон Усов.

Нагадаємо, в лютому цього року жителі міста Ладижин виявили імпровізоване кладовищі падали на відстані 1,3 км від населеного пункту.

За висновками екологів, завалені трупами курей околиці призводять до того, що в радіусі кількох кілометрів отруєна земля, вода, яку жителям сусідніх міст і сіл доводиться пити з криниць.

«Для подібних відходів передбачаються бетоновані могильники або крематорії, але незважаючи на їх наявність відходи складуються на відкритому ґрунті», – каже Тамара Харчілава.

Госпродпотребслужба за фактом порушення екологічних норм завела кримінальну справу. Слідчі органи встановили, що відходи дійсно належать «Нашій Рябі», а земельна ділянка, на якій виявили цей могильник, розташований неподалік від ферм «Миронівського хлібопродукту». Але з невідомих причин далі ні екологічні служби, ні прокуратура справою займатися не стали, розслідування «зависло».