Дешева робоча сила: поляки поділилися планами на українських заробітчан

поділитись
Банк прогнозує зростання трудової міграції українців до Польщі

За прогнозами Національного банку Польщі, до кінця 2020 року на польський ринок праці буде перебувати 200-300 тисяч українців щорічно.

Як пише Радіо Польща, про це повідомив на прес-конференції заступник директора департаменту економічного аналізу Нацбанку Польщі Яцек Котловский. За його словами, число українських громадян на ринку праці в Польщі зростає, але темпи зростання сповільнилися, оскільки пік був зафіксований в 2016-2017 роках.

За прогнозами польського банку, це буде зростання в темпі 200-300 тис. осіб на рік. При цьому існує багато факторів ризику. Зокрема, візова політика країн Європейського союзу і ситуація в Україні.

Як підрахували поляки, у них до 2050 року нестача робочих рук на польському ринку праці складе приблизно 10,6 млн чоловік. Половину зможу покрити українці.

Варто зауважити, що і НБУ прогнозує зростання трудової міграції українців до Польщі. Однак після цього рівень знизиться.

Польщі понад 300 тисяч українців платять внески до фонду соціального страхування - це найвищий показник в історії.

Міграція в Польщу

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в Польщі кількість громадян, які відчувають антипатію до українців, значно перевищує кількість тих, хто проявляє симпатію. За даними польського Центру дослідження громадської думки (CBOS), кожен четвертий поляк симпатизує українцям (24%), тоді як антипатію відчувають 40% опитаних.

Крім того, відомо, що ставлення погіршилося не тільки до українців, а й до німців і сьогодні є найгіршим за останні десять років. Як кажуть автори дослідження, якщо порівнювати з минулим роком, ставлення поляків погіршився практично до всіх націй, які включили в опитування. Полякам подобаються чехи, італійці, американці, британці, словаки та угорці. Найменше - росіяни, румуни і араби.

Аналіз дослідників показує, що ставлення до інших народів обумовлено перш за все рівнем освіти і розміром місця проживання. Респонденти, які були більш освіченими, висловлювали симпатію до інших народів. Випускники університетів теж відносно неохоче заявляли про антипатії.

Автор матеріалу: 
Александр Титаренко
Теги: 
Польща, Україна, робота
Вибір редакції, Суспільство
21.07.2018
Учасники так званого "випробування" отримали свої результати
0
0
22:29 21.07.2018
На Кримському мосту почались серйозні проблеми
0
0
22:20 21.07.2018
Дівчат він вербував через соціальні мережі, пропонував зарплату до 10 тисяч доларів на місяць
0
0
21:53 21.07.2018
Лише в деяких областях України буде спостерігатись значне збільшення температури повітря
0
0
20:41 21.07.2018