Минулого вівторка, 10 липня, в Україні проголосували за закон, який зобов'язує українських виробників не перекручувати інформацію про продукти і писати на етикетках максимально зрозуміло і просто, не вводячи покупців в оману.

Відповідний законопроект, в основу якого ліг закон "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів", Верховна Рада схвалила в першому читанні. "За" проголосували 226 народних депутатів."Метою розробки проекту Закону є забезпечення належного рівня захисту здоров'я та інтересів споживачів, їх обізнаності, встановлення засобів забезпечення права споживачів на інформацію та процедури надання інформації про харчові продукти", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Очікується, що на практиці це забезпечить надання максимально зрозумілої і лаконічної інформації, яка буде доступною для кожного покупця. Також законопроект передбачає прийняття загальних вимог до маркування харчових продуктів. Для кожної категорії діятимуть свої правила.

Популярні новини зараз
Мама Кузьми Скрябіна впевнена, аварія у 2015 не була випадковістю, але довести нічого не може: "Не було на кого показати пальцем" Масштабне безробіття в Україні: яку роботу можна отримати без досвіду та резюме вже зараз Головне за ніч: кримчани "зустріли" ворожу техніку, небезпечна погода в Україні та чергові дефіцити продуктів Популярна крупа встановила новий ціновий рекорд: дозволити собі зможе не кожен
Показати ще


"Дія проекту Закону поширюється на: операторів ринку харчових продуктів на всіх етапах харчового ланцюга, якщо їхня діяльність підпадає під вимоги про надання споживачам інформації про харчові продукти, харчові продукти, призначені для кінцевого споживача, включаючи харчові продуктами, які реалізовуються в сфері громадського харчування і харчовими продуктами, що поставляються системі громадського харчування", - пояснюють автори законопроекту.

Варто відзначити, що поки невідомо, коли за закон проголосують у другому читанні.У Верховній Раді може з'явитися така чудова річ, як ідентифікаційні картки спеціально для народних депутатів: це будуть свого роду перепустки, щоб контролювати, як часто "слуги народу" в принципі з'являються на роботі.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що спікер ВР Андрій Парубій розповів, що ще вчора до нього звернулися голови фракцій Ради із заявою, що з питань ЦВК їх депутати голосувати не збираються.

Дивіться: Депутати кулаками "ухвалюють" закони

Ми також писали про те, що недавно Верховна Рада за іронією долі прийняла один з найбільш спірних законопроектів порядку денного саме в нічний час. У темний час доби депутати підтримали документ "6688", який левова частка експертів вважає відкритим тиском на свободу слова в Україні.

Новий документ дозволить блокування будь-якого сайту на території країни без санкції суду. Комітет ВРУ з питань національної безпеки і оборони схвалив проект закону про протидію загрозам національній безпеці в інформаційній сфері.