У цьому році, вперше за довгий час, намітилася позитивна динаміка. Розкриття впевнено зростає, а кількість злочинів знижується.

Для прикладу: за перші п'ять місяців 2017 року розкрито на 40% більше тяжких злочинів, ніж за аналогічний період минулого року. Відсоток розкриття збільшений за всіма напрямками, включаючи крадіжки, грабежі, хуліганство і т. д.

Злочини стали розкривати по "гарячих слідах", чого не було вже давно. З останніх прикладів – резонансне вбивство вітчимом двох дітей. Трагедія сталася в Одесі вранці 27 червня. В цей же день злочинець був затриманий.

Розкрито й інший страшний злочин – вбивство молодої жінки, тіло якої не так давно було знайдено в лісі.

І якщо раніше такі справи були приречені на місяці, а то й роки "провисання", то сьогодні зловмисникам не вдається піти від слідства, і вони отримують заслужене покарання.

Популярні новини зараз

Надію Савченко з сестрою затримала поліція за підробку сертифікатів

Наталя Могилевська показала, яка з неї "господиня": павуки на люстрі і павутина по кутах

"Це шоу себе вичерпало": Лілія Подкопаєва кинула виклик Ксенії Мішиній на "Україна має талант"

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

Статистика показала, що поліції вдалося досягти ще одного успіху: значне скорочення самої кількості правопорушень, що говорить про ефективність превентивної роботи.

Позитивна динаміка дивним чином збіглася з початком кампанії, спрямованої на дискредитацію системи правоохоронних органів Одеського регіону – про що свідчить хвиля тематичних публікацій у ЗМІ.

Ряд експертів пов'язує цю інформаційну атаку з різними групами впливу, серед яких можна виділити наступні:

- Сергій Курченко – одеська обласна прокуратура "перейшла дорогу" російському олігархові, поставивши крапку в справі Одеського НПЗ. Нагадаємо, що в червні цього року прокуратурою було винесено обвинувальний вирок щодо одного з членів організації Курченко. Вироком, зокрема, застосована спеціальна конфіскація на користь держави всього рухомого і нерухомого майна та земельної ділянки ПАТ "Одеський НПЗ" та ТОВ "Енергія і газ Україна".

- Сирійський бізнесмен, власник будівельної компанії "Кадорр груп" Аднан Киван. Забудовник вже давно інвестує кошти в будь-які спроби розгойдати ситуацію в місті, найбільш яскраво продемонструвавши це в тандемі з екс-губернатором Саакашвілі.

- сили всередині самого відомства.

Ні для кого не секрет, що методи роботи нового керівництва були сприйняті в багнети старими одеськими кадрами. Відзначимо, що новий начальник обласної поліції не є одеситом, а, отже, не знає всієї кон'юнктури. Яка, в свою чергу, традиційно передбачала масштабні корупційні схеми, продаж посад, обслуговування комерційних і партійних інтересів та багато інших речей, з якими
традиційно пов'язують правоохоронну систему.

Позиція нинішнього керівництва поліції, безумовно, незручна для багатьох. Але сувора статистика говорить про те, що виграють від неї, у першу чергу, мешканці області. І саме ці інтереси вперше за кілька років поставлені в главу кута.