В Україні всі обленерго з часом перейдуть на RAB-тарифи, згідно з якими для окремих споживачів електроенергія подорожчає на 350%.

Як пише Realist, цілий ряд обленерго вже подав до Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), документи з проханням перевести їх на ці тарифи.

Суть полягає в тому, що власники обленерго зможуть отримувати певний відсоток прибутку від "старих" і "нових" активів. Це, з одного боку, збільшить прибуток, а з іншого - створить стимул створювати "нові" активи, тобто інвестувати в підприємство.

"Таку методику застосовують у багатьох європейських країнах, тепер на неї перейшла і Україна. Перша партія обленерго зможе підвищити свої тарифи вже з квітня цього року. В НКРЕКУ з проханням підвищити тарифи вже звернулися" Чернігівобленерго "," Одесаобленерго "," Київобленерго "," Прикарпаттяобленерго ". Фактично, щоб додатково заробляти мільярди гривень, необхідно всього лише не мати заборгованість перед ДП" Енергоринок "та подати заяву", - сказано в публікації.

Популярні новини зараз
Якщо побачите таку монету — не викидайте: можна озолотитися, за день ставки зросли на 2 тисячі грн Експерт заявив, коли ЗСУ піде у контрнаступ: "Незабаром буде..." Доведеться давитися цикорієм? Українські супермаркети підняли ціни на каву, стосується кожної марки По-жирному вже не буде: українські супермаркети поділилися новими цінами на солоне сало та свинину
Показати ще

Введення нової системи призведе до різкого зростання тарифів на постачання електроенергії по всій Україні. Фактично в кінцеву ціну закладуть прибуток в 12,5% на "старі" активи і 12,5% на "нові" активи. Спочатку прибуток на "старі" активи НКРЕКУ планували встановити в розмірі 5%. Але в кінцевому варіанті постанови принесе прибуток власникам обленерго.

З 1 квітня значно зростуть тарифи близько 30 обленерго. Найбільше - на 103% - зростуть тарифи у "ДТЕК Високовольтні мережі".

"Чернігівобленерго" пропонує підвищити тариф на передачу електроенергії для споживачів 2 класу напруги з 359,7 грн / МВт * год до 1257,2 грн / Мвт * год. Фактично обленерго, які перейдуть на нову методику формування тарифів, на рівному місці отримають на мільярди гривень більше.

Україна наближається до економічного колапсу

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що популярний український мобільний оператор "Київстар" списав з рахунку клієнта майже 4000 гривень, коли той летів в літаку і не користувався послугами зв'язку.