Як ефективно вибити побільше грошей з платників за комунальні послуги, нещодавно визначалися в Кабміні.

З метою підвищення платіжної дисципліни громадян, Кабінет міністрів України планує розширити повноваження так званих соціальних інспекторів. Ця посада існує для того, щоб перевіряти, чи на законних підставах мешканці отримують державні субсидії на оплату комунальних послуг.

З даною проблемою працює заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко. Він стверджує, що законопроект, що дає більше влади кожному соціальному інспектору, вже розроблений. Більше того - знаходиться на розгляді Верховної Ради. Але окремі депутатські фракції з популістських міркувань гальмують розгляд документа по суті.

Нові повноваження посадових осіб, які перевіряють правомірність нарахування субсидій, різноманітні. Вони включають контроль за призначеною соціальною допомогою, перевірку відомостей про склад сім'ї та майновий стан субсидиантов. А також, кожен інспектор зможе ініціювати перевірку безпосередньо за місцем проживання, з'ясовуючи, чи не занадто багато живе черговий одержувач субсидії.

Популярні новини зараз

Українські вчителі знайшли, чим зайнятися на канікулах - гарують у Польщі за 5 тисяч доларів на місяць

Ніна Матвієнко відпустила сина в монастир не просто так: "Щоб спасти душу"

Полякова, Дорофєєва, Боржемська, Гросу, Саніна, Лижичко позмагалися за найкращу фігуру: "Битва сталевих пресів"

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Показати ще

Всього субсидіями на оплату житлово-комунальних послуг користуються до 65% усіх громадян України. Це ненормально величезна цифра. Щоб її зменшити, є всього два шляхи: підвищувати рівень життя населення, або чіплятися до умов призначення субсидій, та анулювати їх. Схоже, що в Кабміні вирішили піти саме по другому шляху.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" субсидії на оплату житлово-комунальних послуг незабаром підлягатимуть перерахунку. З настанням тепла у травні, органи соціального захисту населення будуть розраховувати оптимальні норми субсидій на літній сезон.

Такий захід проводиться щорічно у травні і жовтні. Воно також може бути проведено в індивідуальному порядку, за запитом конкретного мешканця, який вважає, що його субсидія недостатньо велика.