Колектив “Украероруху” розпочав із Міністерством інфраструктури трудовий спір. Рішення про це було прийнято під час Конференції трудового колективу 25 квітня поточного року. Наразі початок конфлікту офіційно зареєструвала Національна служба посередництва і примирення України. Про це свідчить відповідне розпорядження відомства від 18 травня 2018 року, передає УНН із посиланням на документ.

У документі сказано:

“Зареєструвати колективний трудовий спір (конфлікт) між найманими працівниками Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (Украерорух) та Міністерством інфраструктури України з 25.04.2018 і присвоїти йому реєстраційний номер 060-18/10-B”.

Також у розпорядженні Служби зареєстрована вимога працівників “Украероруху” про розірвання трудового контракту з директором підприємства Дмитром Бабейчуком.

Зазначається також, що Нацслужба посередництва та примирення має забезпечити сприяння вирішенню зазначеного колективного трудового спору (конфлікту) в межах своїх повноважень.

Популярні новини зараз

Голий українець непристойним жестом попрощався з пекельною роботою в Польщі

Чи буде розлучення? Топалов емоційно висловився про Тодоренко: "Хотіли вбити один одного"

Дан Балан зворушив Тіну Кароль романтичним жестом до її 36-річчя: "Дорога..."

Ані Лорак закрила груди та покинула Україну

Показати ще

Зауважимо, що чинне законодавство України, в рамках оголошеного трудового спору, передбачає право трудового колективу на проведення страйку (у разі, коли всі інші можливості врегулювання конфлікту вичерпано).

Так, порядок здійснення права на страйк встановлено Законом України “Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)” та відповідно до розробленого “Положення про порядок проведення страйку як крайнього засобу вирішення колективного трудового спору (конфлікту) та примирних процедур під час страйку”, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення (далі — НСПП) від 18.11.2008 року №131.

Страйк — це тимчасове колективне добровільне припинення роботи працівниками (невихід на роботу, невиконання своїх трудових обов’язків) підприємства, установи, організації (структурного підрозділу) з метою вирішення колективного трудового спору (конфлікту).

Страйк застосовується як крайній засіб у зв’язку з відмовою власника або уповноваженого ним органу (представника) задовольнити вимоги найманих працівників або уповноваженого ними органу, профспілки, об’єднання профспілок чи уповноваженого нею (ними) органу.

Нагадаємо, раніше питання можливого страйку співробітників ДП “Украерорух” обговорювалося під час Конференції трудового колективу 25 квітня поточного року. Про це, зокрема, повідомив глава Ради підприємства Кирило Поліщук.

“На конференції обговорювалася готовність диспетчерів підприємства відмовитися від виконання своїх обов’язків на якийсь проміжок часу. Якщо це здійсниться, то над українським небом в цей момент не зможе пролетіти жоден літак. Імовірність такого протесту, як на мене, дійсно велика, тому що співробітники „Украероруху“ доведені до відчаю.

...Я можу сказати одне - учасники Трудової конференції висловили готовність до таких радикальних заходів. Їхні вимоги півроку ігноруються з боку МІУ. Звернення колективу і профспілок про те, що „Украерорух“ не повинні очолювати люди, які фігурують в кримінальних справах про корупцію, нікому не цікаві. Більш того, окремі чиновники міністерства намагаються „закрити рот“ і співробітникам ДП і профспілкам”, — заявив він журналістам.

Також нагадаємо, що директор ДП Дмитро Бабейчук, звільнення якого вимагають в “Украерорух”, сьогодні під час прес-конференції сказав, що інформація про можливий страйк співробітників підприємства є “фейком”. Однак опублікований нижче документ Національної служби посередництва і примирення України таки підтверджує наміри колективу домагатися виконання їх вимог від чиновників МІУ.