Експерти групи "Інформаційне опір" вважають, що вже в 2018 році російські військові можуть почати захоплення всієї Луганської області, щоб отримати контроль над її інфраструктурою.

Стабільне функціонування будь-якого південного маршруту транспортування газу Росією неможливо без інфраструктури, яка знаходиться в Україні, повідомляє група "Інформаційне спротив". Зокрема, в місті Новопсков (Луганська область) розташований другий за величиною і значимістю для української ГТС газовий хаб.

"Раніше вся ця інфраструктура входила до складу УМГ "Донбастрансгаз". Перше, що зробили російські окупанти після встановлення більш-менш стабільною лінії фронту взимку 2015 року - за допомогою фахівців "Газпрому" взяли під повний контроль інфраструктуру "Донбастрансгаз", яка опинилася на території так званих «ЛДНР", - йдеться в повідомленні.

Непідконтрольним "Газпрому" залишилася лише найважливіша ділянка хабу - в північній частині Луганської області. У 2007 році, щоб обійти цей відрізок, Росія побудувала газопровід "Сохрановка - Октябрьская", який експерти назвали чисто політичним проектом і найменш вдалою інвестицією. Але в результаті виявилося, що навіть з цим газопроводом завдання стабільної прокачки газу через "південний коридор" не вирішиться.

"Тому стратегічне завдання для Росії - отримання контролю над усією інфраструктурою в Луганській області", - відзначили в ІС.

"В даний момент обстановка в окрузі більш-менш стабільна. Однак є ризик, що в 2018 році Росія зробить спроби дестабілізації ситуації для захоплення цієї території. Тобто, розгойдування може початися вже восени. Це може бути приурочено до виборів президента РФ, адже на одному "кримнаші Путіну стає виїжджати все складніше, - підсумували в "Інформаційному спротиві".