Українським водіям доведеться витратитися через ініціативу народних депутатів. У Верховній Раді з'явився законопроект, який може повернути обов'язкові техогляди.

Про це повідомлять прес-служба міністерства інфраструктури. Введення техогляду покликане привести норми українського законодавства до стандартів Євросоюзу.

У документі передбачена маса нововведень, які торкнуться кожного водія. Одне з них свідчить, що зупиняти автомобіль для перевірки документів зможе не тільки поліція, але і "Уповноважені посадові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечують реалізацію державної політики з питань безпеки на транспорті".

Примітно, що вони зможуть перевіряти не тільки наявність свідоцтва про пройдений техогляд а й отримають право проводити "придорожній огляд авто". Також згідно із законопроектом, самому огляду підлягають транспортні засоби "незалежно від країни реєстрації". Під це правило будуть підпадати і авто на "єврономерах".

Отримати талон техогляду можна буде у приватних компаній, які пройшли всі регламентовані перевірки, мають відповідне обладнання і персонал.

Популярні новини зараз

Як виглядає подружка Андрія Богдана: дівчина сірого кардинала України затьмарить Олену Зеленську

Зеленський терміново скликає депутатів: на кону - доля України

Від трьох тисяч кожному: пенсіонерам роздадуть додаткові гроші у липні

Азаров показав унікальне фото Парубія-неонациста: маразм міцнішає

Показати ще

Проводити техогляд легкових авто, які не зайняті в комерційній діяльності буде необхідно раз на два роки. Нові авто необхідно відправляти на техогляд тільки через чотири роки після першої реєстрації.

Вводиться техогляд буде поетапно. З 1 липня 2018 року міжнародних пасажирських перевізників зобов'яжуть обладнати тахографами та обмежувачами швидкості свої транспортні засоби. З 1 січня 2019 ті ж зобов'язання торкнутися пасажирських перевезень всередині країни.

Для легкових автомобілів, в разі прийняття законопроекту, техогляд стане знову обов'язковий з 01 січня 2021 року.

В Україні вводять нові правила проходження техогляду авто

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в Україні водійські права видаватимуть по більш жорстким правилам. Нововведення торкнуться автомобілістів-новачків.