Фонд заявив про необхідність приведення ціни на газ в нашій країні до рівня імпортного паритету.

Про це повідомляє "Уніан".

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман зазначив, що український уряд має значно підкоригувати ціни на природній газ на внурішньому ринку, що має сприяти вільному ринку газу та стимулювати споживачів економити енергоносії.

"Зобов'язання за програмою, яка підтримується МВФ, передбачають приведення цін на газ у відповідність з рівнем імпорту. Тому зараз фокус саме на цьому ... Зрештою, остаточною метою є впровадження вільного газового ринку. На шляху до нього важливо продовжувати коригувати ціну на газ відповідно до ціни імпорту", - сказав він.

Крім того він додав, що відповідне рішення уряду дозволить компаніям із газового сектору отримати додаткові прибутки та інвестувати їх у свій розвиток.

Популярні новини зараз

Ірина Горова показала чоловіка, який підкорив її серце після Потапа: Настя Каменських закохається

Даша Квіткова поскаржилася на втому, поки Микита Добринін "прохолоджується" в Одесі

Українець потрапив у трудове рабство замість заробітків: відібрали паспорт і змусили гарувати по 15 годин

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

"Вони дозволяють газовому сектору покрити витрати і отримати ресурс для інвестицій в газову інфраструктуру. Завдяки їм на газовий ринок приходять нові компанії, що спонукає до здорової конкуренції. Єдина ціна для всіх видів споживачів також ліквідує простір для корупції", - йдеться в заяві представника МВФ.

Разом з тим він додав, що дуже важливо щоб ціни на енергетику у подальшому визначались ринком самостійно. Більше того він додав, що нинішня система субсидій захистить незахищені верстви населення.

"Важливо, щоб ціни в подальшому визначалися ринком, а практика прихованих і не пов'язаних з доходами одержувачів субсидій - не поновлювалася. Варто при цьому зазначити, що при діючій системі підтримки населення домогосподарства з найменшими доходами захищені від підвищення цін на газ субсидіями на комунальні послуги", - зазначив Люнгман.

В Україні зросли тарифи на електроенергію.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що депутати змінили тарифи на тепло через біотопливо.