На цю слизьку тему ніхто з батьків зазвичай не любить говорити – як бути, коли раптово застав дитину за переглядом фільмів для дорослих? Захистити на 100% від цього не зможете – дізнається від інших підлітків, випадково натрапить у мережі і тому подібне. Реакція повинна бути продуманою, без криків, покарань та моралі. Ось головні поради, які стануть в нагоді у такій ситуації:

Спокій, тільки спокій

Не забувайте, що дитина – як детектор брехні, здатна прочитати ваші емоції по очах. Неадекватно поводити себе не треба, навіть коли стриматися складно. Крім того, невербально ви відправляєте своєрідний посил: сексуальність – це погано, грішно і брудно. Але син, чи донька виростуть і це може обернутися комплексами.

Говоріть відкрито

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина після розриву з Олександром Еллертом різко перейшла на українську: "Мовний режим"

У Кирилівку увірвався потужний торнадо, люди молилися: аномалія налякала всю Україну

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

Не загострюйте увагу на ситуації, а спробуйте краще з'ясувати причини, проаналізувати відповіді дитини. Тільки так ви зможете дізнатися, чи це була власна ініціатива, чи когось із близького оточення.

"Важливо з'ясувати, що відбувається з дитиною, чому він зацікавився таким відео, за яких умов це сталося, чи був це одиничний випадок чи це відбувається на регулярній основі. Якщо батько, зіткнувшись з подібними ситуаціями, відчуває безпорадність, обурення або огиду, то в першу чергу йому важливо задатися питанням про свою власну сексуальність ", - пояснює психолог Марина Тихонова.

Обмежити доступ?

Можна пояснити дитині це так – люди іноді діляться своїм сексуальним досвідом, від цього нікуди не дінешся, але заради власної безпеки їх краще уникати. Якщо сильно хвилюєтеся, встановіть функцію "Батьківський контроль" – тоді самі будете вирішувати, що дивитися, а чого ні.

Ви – не одні

Цілі родини зі США вже давно зважилися зізнатися про те, як застали дітей за переглядом фільмів категорії 18+:

"Зрозумів, що з 12-річним сином пора поговорити, коли отримав рахунок на покупку додатка. Не акцентуючи уваги на покупці, дізнався, чи цікавився син або його друзі такого роду контентом. Сказав, що бути цікавим - це нормально. Додав, що вже встановив на браузер фільтр, який приховає найгрубіші матеріали. З сином домовився, що, якщо йому знадобляться такого роду фото, то він може надіслати посилання на конкретний сайт, а я додам його в список дозволених", - Чез, батько двох дітей з передмістя Міннеаполіса, штат Міннесота, США.

Мати п'ятьох дітей з міста Рідінг, штат Массачусетс Петі Томсон не в захваті від такого: вважає, що дітям від 7 до 15 краще взагалі не стикатися із подібним:

"На Різдво подарувала всім дітям iPod Touch. З'ясувалося, що з нього можна виходити в інтернет. Довелося відібрати, поки не розібралася, як відключити можливість інтернет-з'єднання. Шукала відповіді, дзвонила в Apple і тільки через місяці знайшла рішення - додаток Mobicip, це вирішило завдання".

Говорив про відвертий контент і Карлос з міста Пасадена, штат Каліфорнія. В свої 14 хлопець не додумався приховати історію на смартфоні і батько був шокований – підліток шукав оголені фото ровесниць.

"Я не став реагувати одразу, дочекався спокійного моменту і в розмові позначив, що цікавитися сексом - нормально, але не відображає реального стану справ: того, як люди займаються любов'ю і будують відносини. Я додав, що син завжди може запитати мене про все, що його хвилює. Питання посипалися, розмова вийшла".

Дивіться: лікар Комаровський про ранню статеву зрілість дитини

Як повідомляв портал "Знай.ua", з'явилася найпростіша інструкція, як кинути палити раз і назавжди.