Щоб заощадити під час опалювального сезону, потрібно максимально знизити тепловтрати в квартирі.

Про це розповів експерт з енергозбереження Олег Соколов, передає ТСН. За його словами, потрібно почати з вікон. Оскільки через щілини квартира втрачає близько 40% тепла.

"Склопакети потрібно міняти і робити це вчасно. Якщо у людини немає можливості змінювати повністю, то їх потрібно обслуговувати. Пена теж від перепадів температур розсипається, скорочується, утворюються взагалі наскрізні щілини. Це все тепловтрати", - сказав Соколов.

Через утеплених стін втрачається до шести тисяч гривень за сезон. "Холодний дах - ще п'ять тисяч. Через відкриті двері в під'їзді і розбиті вікна видувається до трьох тисяч гривень. Сумарно останні два пункти складають до 15% загальних тепловтрат в будинку. Отже, 15% в платіжках, тому закриті двері можуть врятувати ситуацію" - пояснив експерт.

Опалення в Україні

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в Києві жителі Березняків вийшли на акцію протесту через холод в будинках. У цьому районі в будинках досі не включили опалення. Уточнюється, що проблема в котельні. Її ввели в експлуатацію разом з будинками, а потім кілька разів перепродували.