Україна повільно, але впевнено позбавляється "совкового" минулого, але працювати громадянам ще є над чим, бо суміш авторитарної, патріархальної та радянської системи все ще витає в повітрі.

Таку думку в блозі для видання "Новое время" висловила співзасновниця БО "Фонд Випускників України", голова Наглядової ради Центру Інноваційної Освіти "Про.Світ" Надія Варгола, яка нині мешкає у Швейцарії і на батьківщину навідується кілька разів на рік.

За її словами, під час останнього візиту вона помітила чимало позитивних змін, починаючи від швидкого проходження паспортного контролю в аеропорту "Бориспіль" і закінчуючи відремонтованими дорогами та промаркованими велодоріжками. Саме з таких дрібниць усе й починається, переконана жінка.

Серед не дуже приємних українських реалій Варгола вказала той момент, що на керівних посадах переважають люди старшого віку, хоча час та нові виклики потребують "свіжої крові": молодих,ініціативних та амбітних управлінців, які виросли вже в незалежній країні. Тому активне підсилення кадрового ядра молодими силами є одним з важливих кроків для подальших реформ.

Інший момент, на який звернула увагу автор, – це зверхнє відношення чиновників до підлеглих, а також старших до молодших.

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко та Арсен Мірзоян пройшлися по червоній доріжці: зразкова пара

"Холостяк" Михайло Заливако запропонував українцям обрати переможницю проекту: "Решетник однозначно"

Віктор Павлік зібрав валізи вагітної Репяхової: "Це останній раз"

Сумний Дзідзьо поскаржився на зраду і бруд, українці не оцінили - "Бери приклад з Винника!"

Показати ще

""Я начальник – ти дурак" і патріархальне ставлення до керівництва знаходить своє вираження у найнесподіваніших проявах. Мені здалося, що молодим людям дуже бракує свободи, і це виражається і в їхній поставі, і в їхньому погляді", - зазначила вона.

Тому, переконана Варгола, сьогодні "майже на вагу золота вчителі, наставники, директори, які мають глибинне розуміння важливості розвитку незалежного мислення у дітей, які можуть ставитися до молодих людей, як до рівних партнерів, а не тільки об’єктів вертикального керівництва".

І такі освітяни є, говорить вона. Потрібно лише, аби надалі їх ставало дедалі більше.

Гостя зі Швейцарії відзначила, що її дуже надихають українські діти, розумні й працьовиті, але брак свободи самовираження та фінансова скрута не дають їм розкрити увесь свій потенціал.

Міняється й громадянське суспільство, причому ці зміни відбуваються знизу і, в основному, за рахунок молодого креативного середнього класу. Саме вони в майбутньому і стануть запорукою успішної країни.

Найбільшими ж героями сьогодення Варгола вважає молодих високоосвічених фахівців, які працюють у владі і щодня борються з корупцією, бюрократією та неефективною системою управління. Омолодження та оновлення офіційної вертикалі керівництва – одна з найголовніших вимог для побудови успішної країни, впевнена автор.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua”, за три роки батьки українських учнів віднесли у школи мільярд гривень. І це – тільки офіційні внески.