Період нових епідемій в Україні не за горами, тому імунологи радять громадянам зробити щеплення. Адже за статистикою, багато хто просто не приймає заходів по захисту свого організму від небезпечних вірусів.

Про це повідомляє "Сьогодні".

Згідно з наказом Міністерства здоров'я України, обов'язково потрібно проходити ревакцинацію (повтор) проти дифтерії та правця.

Відзначається, що імунітет від цих захворювань та коклюшу зберігається до 7-10 років. За словами імунологів, перша ревакцинація повинна пройти в 26 років, після чого процедуру потрібно повторювати кожні 10 років.

Дифтерія спочатку проявляється як ангіна, однак хвороба розвивається, і токсин бактерії потрапляє в кров. Після цього вона вражає серце, нирки і нервову систему. Кожен п'ятий заражений помирає від цього захворювання. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. МОЗ радить українцям вакцинуватися від небезпечної хвороби кожні 10 років.

Популярні новини зараз
Після вибухів у Криму росіяни раптом вирішили перемістити авіабази "від гріха подалі", але знову порушили правила безпеки Мама Кузьми Скрябіна впевнена, аварія у 2015 не була випадковістю, але довести нічого не може: "Не було на кого показати пальцем" У США показали Китаю та росії, чому краще з ними не жартувати: ядерні сили готові до агресії Наталія Кличко вперше порушила мовчанку і пояснила розлучення з мером Києва
Показати ще

Правець вражає нервову систему. Можуть з'явитися судоми і навіть переломи кісток. Більше 50% заражених вмирають від інфекції. В організм бактерії потрапляють із забрудненим грунтом або зараженими предметами через рану. Ревакцинацію також потрібно проводити кожні 10 років.

Від коклюшу запалюються носоглотка і легені. Це супроводжується спазматичним кашлем, який може зупинити дихання. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Щеплення допомагає виробити імунітет до коклюшу на 5-7 років, після чого потрібно повторити процедуру. У столиці України вона буде коштувати 645-720 грн.

Згідно із законом України про захист населення від інфекційних захворювань, щеплення зобов'язані робити: фермери, м'ясники, ветеринари, медпрацівники, працівники торгівлі, транспорту і дитячих садів.

Відзначається, що планова вакцинація повинна проводитися безкоштовно. Лікар проводить загальний огляд, вимірює температуру, після чого розповідає про реакції на щеплення, небезпечні симптоми, дозування і жарознижуючі, які потрібно приймати, а також, коли потрібно провести повторну процедуру.

Як повідомляв портал "Знай.uа", жителям Торецка (Донецька обл.) загрожує епідемія через проблеми із водопостачанням, що виникли в результаті регулярні обстріли.