Напередодні фінального матчу Ліги Чемпіонів УЄФА в українське небо може не піднятися жоден літак. Причина – ймовірний страйк диспетчерів ДП "Украерорух".

Про це повідомляє "УНН".

Відповідне рішення напередодні обговорювалося під час засідання Трудового колективу. У разі, якщо така перспектива стане реальністю, то щонайменше півмільйона пасажирів можуть застрягнути в українських аеропортах на три доби.

Так, згідно з інформацією диспетчерської "Украероруху", аеропорт "Бориспіль" щодоби приймає та відправляє близько 350 рейсів.

В цілому за добу з усіх аеропортів України здійснюється приблизно 650 рейсів.

Популярні новини зараз
В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Взимку українців можуть очікувати нові випробування: відключення світла ще квіточки Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів
Показати ще

В середньому, якщо порахувати, що за один рейс перевозять 200 пасажирів, то у разі страйку ДП "Украерорух" протягом доби вилетіти та прилетіти з/в аеропорт "Бориспіль" не зможуть орієнтовно 70 тисяч пасажирів. Якщо ж ймовірний страйк авіаційників триватиме три доби (час проведення фіналу Ліги Чемпіонів УЄФА у Києві з 25 по 27 травня), то у найбільшому аеропорту Києва можуть застрягти понад 200 тис. пасажирів.

Якщо ж порахувати усі рейси, які щодоби здійснюється над Україною (650), то у разі ймовірного триденного протесту “Украероруху” дістатися України, або ж вилетіти з України не зможуть близько 400 тис. пасажирів літаків. І це без урахування чартерних та літерних (представники влади) рейсів.

Зауважимо, що з 25 по 26 травня заплановані 800 чартерних рейсів, 200 з яких — приватні, і 4 з яких — літерні, що передбачають наявність на борту членів уряду або ж Президентів.

Нагадаємо, в "Украерорусі" попередили про страйк. Авіадиспетчери не виключають проведення протесту, оскільки їх вимоги щодо звільнення керівництва ДП ігноруються вже понад півроку. Рішення про можливі стайки співробітники ДП обговорили під час останньої трудової конференції колективу 25 квітня поточного року.

За словами Голови Ради підприємства "Украероруху" Кирила Поліщука, співробітники ДП просто доведені до відчаю.

Він також не виключив, що оголошення страйку в “Украерорух” може припасти на проведення фіналу Ліги Чемпіонів УЄФА в Києві, хоча і сказав, що називати конкретні дати ймовірного протесту не уповноважений.