Представники російсько-окупаційних військ на Донбасі почали процедуру вилучення паспортів у підконтрольних їм бойовиків.

Відомо, що в першу чергу це стосується "ихтамнетов", які мають громадянство Російської Федерації. Про це повідомляє прес-центр штабу АТО з посиланням на дані розвідки.

Умови акції прості: до ранку 22 березня такі бойовики були зобов'язані здати всі документи, які можуть прямо або безпосередньо підтверджувати участь громадян співдружності" у військовому конфлікті на Донбасі. Рішенням командирів 1 і 2 армійських корпусів російсько-німецьких окупаційних військ, підлягають здачі паспорта, договору, водійські посвідчення та банківські картки. У разі відмови від добровільної участі в акції на непокірних чекає ганебне звільнення і депортація на батьківщину, – підкреслюють українські військові.

Як іронічно відзначили в штабі, як гарантовану заохочувальну відзнаку кожен бойовик отримує квиток на безкоштовну кремацію, або ж два квадратних метра землі з номерною табличкою на теренах Ростовської області.

"Це вже не перша подібна акція на території псевдореспублик. Вони проводяться з певною періодичністю і, як правило, після затримання українськими військовими чергового бойовика з російською пропискою. Акції вже проходили після затримання російських громадян Агєєва і Покусаева. Як і попередні, нинішній проведена у відповідності з вказівкою Генерального штабу ЗС РФ. За її ходом і дотриманням правил усіма учасниками спостерігали арбітри з ФСБ. Такий суворий контроль не випадковий, адже бойовики не дуже воліють прощатися з документами. Всі вони усвідомлюють, що їх справжні документи є єдиною можливістю отримати квиток на поїзд у зворотний бік", – констатується в замітці.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у Запоріжжі співробітники СБУ блокували операцію російських спецслужб з вивезення товарів військового призначення для потреб збройних сил РФ. Контррозвідники спецслужби встановили, що представники російських військово-промислових компаній намагалися організувати канал поставок з України виробів, необхідних для забезпечення військово-морського флоту Росії. Про це повідомляє Служба безпеки України.