Генеральний прокурор України Юрій Луценко доручив прокурорам почати перевірки автодоріг по всій Україні, на ремонт яких з бюджету виділялися кошти. До інспекцій і витрат державних коштів будуть залучені місцеві прокуратури у взаємодії з представниками Мінінфраструктури. Про це повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко з посиланням на главу відомства.

«У разі виявлення руйнувань об'єктів, будуть відкриті кримінальні виробництва, а винних осіб притягнуто до кримінальної відповідальності», - навів він слова генпрокурора.

Генпрокурор заявив також, що бюджетні гроші, виділені державою, в тому числі зі спецконфіскаціі коштів Януковича, повинні йти на якісні дороги, «і ні в якому разі - не в кишені чиновників і ділків, які своєю жадібністю вбивають автотранспорт і віру людей в порядок і справедливість».

Таким чином, найближчим часом може початися розслідування відносно чиновників і деяких депутатів села Підгірці під Києвом, де зовсім недавно журналісти виявили мільйонні розкрадання на ремонті доріг.

Як з'ясували журналісти, в грудні минулого року київська влада виділила Підгірцям 9,2 млн грн в якості компенсації за те, що в село зі столиці привозять сміття.

Популярні новини зараз

Вікторія Смеюха і Слава Камінська з "НеАнгелів" попрощалися з українцями: зробили це востаннє

Віктор Павлік зібрав валізи вагітної Репяхової: "Це останній раз"

Сумний Дзідзьо поскаржився на зраду і бруд, українці не оцінили - "Бери приклад з Винника!"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Однак з подачі скандального сільського голови Підгірців Сергія Кравченка (неодноразового фігуранта багатьох корупційних скандалів) був проведений фіктивний тендер, який тривав всього чотири хвилини, а компанія-підрядник була відома заздалегідь.

У той же самий час, правоохоронців, громадських діячів, місцевих жителів і ЗМІ обурило те, що місцева громада не знала ні про перерахування грошей з Києва, ні про те, на що вони будуть витрачені. При цьому на вже відремонтованій дорозі були виявлені тріщини.

За інформацією журналістів, близько 8 млн грн осіли в кишенях пана Кравченка і його найближчих соратників.

Як стало відомо з джерел в ГПУ, дійсно по Кравченко, його підлеглих і депутатах сільради Підгірців зараз розпочато розслідування, збираються матеріали, доказова база і готуються клопотання до суду для санкції на проведення слідчих дій. Як розповідають в Генпрокуратурі, явність незаконних та корупційних дій Кравченко і його оточення разом з депутатським корпусом Підгірців може стати показовою справою, яку генпрокурор Юрій Луценко вирішив взяти на особистий контроль для «показового шмагання» корупціонерів в Підгірцях.

Відзначимо, раніше Кравченко потрапив в ще один гучний корупційний скандал обласного рівня - з подачі сільського голови Архітектурно-містобудівна рада при Департаменті містобудування та архітектури Київської ОДА в ході свого засідання внесла зміни в генплан села Підгірці. Таким чином рада фактично погодила будівництво скандальної висотки столичних забудовників братів Насиковських (група компаній DIM) в проблемній болотистій місцевості.