Герой України, академік Ігор Юхновський вважає, що найбільшим досягненням Революції гідності є те, що на сьогодні створений парламент, в якому нема фракції комуністів.

За словами Юхновського, в часи, коли Комуністична партія мала панівну більшість у Верховній Раді, вона приносила багато шкоди Україні. І діяла ця фракція аж до 2014 року. Сьогодні ж вперше за роки незалежності у парламенті не представлена КПУ.

В той же час, академік назвав Конституцію України 1996 року неповною, яка не дозволяє депутатам усвідомлено працювати.

"Конституція України 1996 року - це результат певного компромісу. Коли ми намагалися догодити і парламентським силам, і президенту Леоніду Кучмі. Тому вона неповна. Водночас, парламенту надали надзвичайні права за цією Конституцією. Через ВРУ мали йти всі важливі рішення в державі - в формі законів, постанов або результатів обговорень. І кількість обов'язків, які мав депутат у зв'язку з цим, була фізично неможлива для виконання. Тому депутати наймали помічників різного фахового рівня. Врешті-решт, велику частку з того об'єму роботи, який мав би робити парламент, виконували "на стороні". Часто це стосувалося важливих частин законодавства, таких як Кримінальний, Адміністративний та інші кодекси. І тепер у цих кодексах, наприклад, один і той самий злочин може трактуватися десятьма різними статтями. Отже, ми досі мали парламентську республіку. Але вона не була конституційно влаштована так, щоб депутати могли усвідомлено працювати. Верховна Рада фізично не в стані охопити всі потреби суспільства", - зазначив академік.