Експерти зазначають, що український уряд нарешті зважився підвищити пенсії для військовослужбовців як мінімум у два рази. Але робитися це буде протягом трьох років.

Підняти пенсії українцям відразу у влади просто немає можливостей, адже для цього потрібні чималі гроші. Так, було вирішено обмежитися поетапним підвищенням, на яке в цьому році буде потрібно понад 7 млрд гривень. Про це передає Сьогодні.

"Те, що сьогодні вимагають військові пенсіонери – це плюс 43 мільярдів гривень. У нас дефіцит Пенсійного фонду 140 мільярдів вже сьогодні. Ви хочете, щоб у нас було не 140, а 184 мільярди? Ми хочемо, погубити весь Пенсійний фонд країни?", – обурювався нещодавно Володимир Гройсман у Верховній Раді.

При цьому, навіть вищезазначені 7 млрд гривень, закладені на підвищення пенсій, є серйозною сумою, особливо, якщо врахувати той факт, що в бюджеті на цей рік її не передбачили. У Міністерстві фінансів розраховують, що у Пенсійного фонду на кінець року залишиться 7,8 млрд гривень власних коштів.

Крім того, фахівці підкреслюють, що грошей у державному бюджеті немає, і звідки їх братимуть для підвищення пенсій – не дуже зрозуміло. Однак, якщо врахувати те, що 2018 рік став передвиборчим, цілком реально, що влада спробує здійснити свою обіцянку і нарешті-таки захоче підняти виплати військовим пенсіонерам.

Популярні новини зараз

В українців підручник з історії викликав занепокоєння, через пояснення походження людини: "Створив Бог"

Померла зірка "МастерШеф" Стелла Клименко перед смертю розповіла про жорстоке побиття: "Ніяких скарг, це життя"

Наталя Могилевська скинула 7 зайвих кіло і показала результат у сміливій сукні: "Заслужила"

У Пенсійному фонді пояснили, як побачити стаж, напрацьований роками: "Чому не зараховується?"

Показати ще

"Щоб здійснити підвищення зарплат, так і пенсій, потрібно збільшити видатки у державному бюджеті країни, причому істотно. У всякому разі, у бюджеті 2018 р. збільшення саме на ці цілі не передбачено. Тому, щоб їх провести, потрібно внести зміни в державний бюджет України, а, найголовніше, знайти гроші на це підвищення, яке раніше не було передбачено. Коли уряд знайде гроші і внесе зміни до держбюджету – важко сказати. Але 2018 р. – це передвиборний рік, перед двома великими національними передвиборними кампаніями: президентської і парламентської. У передвиборний рік, звичайно, влада буде здійснювати багато соціально приємних жестів, в тому числі – це і підвищення пенсій військовослужбовцям. Я не виключаю, що в цьому році така ініціатива буде справді реалізована, але питання, коли саме", – зазначив Андрій Новак, голова комітету економістів України.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що з другої половини поточного місяця Пенсійний фонд перерахує пенсії військовослужбовцям.