Хелловін – це досить дивне свято, яке не схожий на інші. Його традиції та історія походить ще від стародавніх ірландських і шотландських кельтів. До речі, щорічно відзначається Хелловін 31 жовтня. І ми вирішили розібратися в історії свята, розповісти вам його традиції і про те, як святкувати Хелловін.

Хелловін 2017: історія свята

А історія Хелловіну виявилася дуже цікавою, а саме свято – це результат змішування двох культур. Історія урочистості стартувала ще кілька століть тому на землях сучасної Великобританії і північної Франції. Там тоді жили племена кельтів, у яких 1 листопада було свято Соуин, в яке, за повір'ями, всі демони і інша нечиста сила вибиралася з пекла, і проникала на землю. Щоб людей не чіпали, тоді розпалювали багаття і робили жертвопринесення, які повинні були умилостивити злих духів.

Але, на початку нашої ери ці землі захопили римляни, з якими прийшли і нові традиції. В 9 столітті християнство було вже дуже поширене в цій місцевості, і сталося змішання двох культур. Фестивалю Соуин і All Hallows Even" (католицьким Днем всіх святих). Так і з'явився сучасний Хелловін , який відзначається 31 жовтня.

Хелловін 2017: традиції свята

Популярні новини зараз

Озброєний чоловік пішов на "захоплення" Кабміну, погрожуючи вибухом: "Ви з**бали вже..."

Оля Фреймут позмагалася красою з молодшою сестрою: очі розбігаються

Легенда "Танців з зірками" Катерина Кухар описала своє меню: "Сьогодні - вівсянку, завтра - голодувати"

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

В першу чергу хочеться розповісти, коли відзначається Хелловін. Дата 31 жовтня обрана саме тому що, на наступний день свято Всіх Святих.
Ну а якщо розповідати, які традиції є у Хелловін, то в першу чергу потрібно сказати про світильник Джека. Саме він є головним символом цього свята. Так, це та сама гарбуз, в якому вирізують посмішку, а всередині запалюють свічку. За повір'ями, світильник Джека відганяє від оселі злих духів.


Ну і костюми на Хелловін – це вже обов'язкова традиція. 31 жовтня безліч людей вбирається в образи різної нечисті. До речі, так само, Хелловін прийнято ходити по будинках в костюмах і випрошувати солодощі.

Варто розповісти, що, незважаючи на те, що Хелловін не вважається офіційним святом, його відзначають практично у всьому світі. В Україну воно прийшло лише в кінці 20 століття, але з кожним роком він стає все популярнішим і популярнішим.


Як у Києві святкували Хелловін

Нагадаємо, що Хелловін щорічно відзначається 31 жовтня.