Якби Росія не ввела додаткові батальйонні групи, українцям вдалося б уникнути Іловайського котла.

У цьому впевнений колишній командир командир штурмової групи батальйону "Донбас" Тарас Костанчук. За його словами, там потрібно було дійсно воювати. Причому воювати проти професійних солдатів. "Там були регулярні російські війська, як мінімум "кадировці", адже ми їх і бачили, і чули крики "Аллах Акбар!"- сказав Костанчук, передає "Радіо Свобода".

Він зазначив, що бойовики в Іловайську виконували наказ тримати оборону, вони не тікали з позицій після перших убитих. "Умовно кажучи, треба було їх налякати і знищити якусь кількість для того, щоб психологічно їх зламати, щоб вони бігли. А в Іловайську вони не тікали", - зазначив боєць. Також це був перший раз, коли оборона противника була так добре організована.

"Якби Росія не ввела регулярні війська - 8 батальйонних груп: 4 в луганському напрямку, 4 - на донецькому (власне, вони для того і зайшли, щоб не дати замкнути кільце і не дати захопити Іловайськ) - то ні про яке оточення мови не було б. Силами цих "ополченців" - навіть з інструкторами, навіть з найманцями з Росії, навіть з "кадировцями" - ніякого оточення не було б", - сказав солдат.

Він пояснив, що тоді добровольці знали, що ЗСУ пробивають коридор уздовж кордону, тому сподівалися, що оточення не буде. Якщо навіть російські частини перейдуть кордон, вони атакуватим ЗСУ.

Популярні новини зараз

Відмовився від громадянської панахиди, сам ніс труну на плечах: Бондарчук дивно повівся на похороні матері

Найкрасивіша жінка світу за версією чоловіків: як виглядає і хто вона

У родині Комарова зі "Світу навиворіт" довгоочікуване поповнення, вже відома стать малюка

У центрі Києва батько гуляв з мертвим сином у візку: не помітив

Показати ще

"Якщо навіть росіяни спробують атакувати, то вони таки не на нас підуть, а на ЗСУ, які стримають їх уздовж кордону ... Хто ж знав, що генерал Литвин втече? Хто знав, що не буде створено жодного опору, що росіяни докотяться до Іловайська і за три дні "закопати" навколо нас? "- заявив Костанчук.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що агресія Росії проти України, підступна і цинічна, абсолютно нівелювала поняття героїзму, подвигів, виконаного обов'язку солдат РФ.