Щороку від інфаркту помирають близько 700 тисяч людей і в більшості цих випадків допомогло б не тільки своєчасне медичне втручання, а й власні знання пацієнта.

Ми рідко звертаємо на це увагу, але якщо раптом у вас з'являться всі симптоми з цього переліку, терміново відправляйтеся на обстеження:

Біль в шлунку

Перший сигнал про наближення небезпеки, носять короткостроковий і повторюваний характер і може турбувати в незалежності від того, що і коли ви їли. При появі не гайте ні секунди – викликайте швидку.

Популярні новини зараз
Курс долара у 2023 році по 50 грн - міф чи реальність - відповідь експерта Перебої з поставками та ціновий колапс: соняшникова олія може повторити долю курячих яєць Як приготувати котлети без грама м'яса: ніхто навіть не здогадається Будемо ходити на відро: у Київраді готують українців до нових реалій у разі блекауту
Показати ще

Задишка

Якщо дихання важке, і ніби плутається, то вже через шість місяців ризикуєте опинитися на операційному столі. Не варто списувати це на фізичне завантаження, може даватися взнаки перевтома.

Облисіння

Головний показник високого ризику серцевих захворювань, спостерігається переважно після 35 років. Пов'язано з підвищеним рівнем гормону кортизолу, викликаного постійним стресом.

Аритмія і тахікардія

Мова йде про нерегулярне серцебиття та збільшення частоти серцевих скорочень, які часто супроводжуються раптовою панічною атакою. Триває так зазвичай від 3 до 5 хвилин, може паморочитися голова.

Надмірне потовиділення

Може статися в будь-який час дня і ночі, нагадують симптоми при підвищеній температурі. Якщо під ранок ваші простирадла стали сирими, хоча ви не застуджені, варто звернутися до лікаря.

Дивіться: як запобігти інфаркту та інсульту?

Як повідомляв портал "Знай.ua", лікарі попередили про головні симптоми онкологічних захворювань.