У поточному році українським силовикам вдалося перекрити численні прокремлівські ресурси антиукраїнського спрямування. Поширювали пропагандистські матеріали переважно за допомогою соціальних мереж.

За даними СБУ, у 2017-му припинено злочинну інформаційну діяльність 388 осіб, зареєстровано 43 кримінальних провадження, винесено 36 обвинувальних вироків власникам та адміністраторам подібних спільнот (найчастіше – " ВКонтакте" та "Одноклассники").

Агітатори постійно закликали до повалення конституційного ладу та державної влади, проведення масових заворушень, що підпадає під ст. 109 (насильницька зміна чи повалення конституційного ладу), ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України), ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк жорстко відповіла на докір про неголені ноги: "Задеріть спідницю і розглядайте"

Землю накриє потужна магнітна буря, гіпертонікам приготуватися: "У три хвилі"

Українці дізналися стать дитини вагітної Каті Осадчої: "Хто має народитися?"

Юля "Зайка" згадала про "Холостяка" Михайла Заливако після весілля з іншим: "Вагітна"

Показати ще

Загалом через інтернет координувалися також натяки на терористичну та протиправну діяльність.

Дивіться: двох адміністраторів сепаратистських груп у соцмережах затримала СБУ на Дніпропетровщині

Російські спецслужби також використовували таємно на території України мережу з десяти сайтів маніпулятивного характеру, де були зареєстровані з використанням викрадених на території РФ паспортів українських заробітчан.

"Служба безпеки України продовжує активно протидіяти проявам гібридної агресії РФ в інформаційному просторі та блокує спроби російських спецслужб дестабілізувати ситуацію в державі", - підтвердили у відомстві.

Дивіться: СБУ викрила декількох адміністраторів антиукраїнських спільнот у соцмережах

Як повідомляв портал "Знай.ua", сотні українців звільнили з таємного рабства.