Іспанські правоохоронці відпустили колишнього міністра фінансів часів президента Віктора Януковича Юрія Колобова на підставі підробленого листа.

Про це сказав заступник генпрокурора Євген Єнін в ефірі українського телеканалу. Він пояснив, що раніше іспанська сторона звернулася до України з проханням уточнити процесуальний статус Колобова. У відповідь вони отримали лист про те, що нібито на той момент Колобов не розглядався українським слідством в статуті підозрюваного.

 "Потім нами було з'ясовано, що зазначений лист не належав заступникові генерального прокурора пану Столярчуку. І в зв'язку з цим нами було порушено відповідне кримінальне провадження та направлено відповідне міжнародно-правове доручення", - сказав Єнін.

Саме цей документ став підставою для того, щоб Колобова відпустили з-під варти. Представник прокуратури зазначив, що факт підробки підпису і видача Колобова Україні розглядаються слідчими паралельно.

Єнін нагадав, що прокуратура отримала дозвіл на заочне засудження Колобова.

Нагадаємо, колишній чиновник підозрюється в розтраті державного майна. Його заарештували в березні 2015 року в курортному містечку Альтеа в Іспанії.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що під час трьох років правління Віктора Януковича він і його подільники вкрали близько 40 мільярдів доларів.