Йосип Кобзон помер 30 серпня 2018 року, йому було 80 років. Він найтитулованіший виконавець російської естради. Так само він був депутатом Держдуми з 1995 року. Останні 13 років Кобзон боровся з онкологічним захворюванням.

І зовсім недавно стало відомо, що Йосип Кобзон помер. Тому ми вирішили нагадати вам біографію відомого співака.

Дитинство

Йосип Кобзон народився в 1937 році в місті Часів Яр (Донецька область). Сам співак розповідав, що його мама дуже рано стала дорослою і почала заробляти вже в 13 років вирощуванням тютюну, тому що батько покинув їх сім'ю.

Незадовго до народження Йосипа, його мама Іда Исаєвна Шойхет-Кобзон стала суддею в місті. Співак не раз розповідав про те, що саме вона є для нього головним порадником і орієнтиром у житті.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль забула за Дана Балана за вивченням польської мови: "Потрібна ще румунська"

Улюблене мурчання котиків приховує складний механізм і небезпека: що ховається під бурчанням

Дізналася про весілля Мурата? Ані Лорак з розбитим серцем звернулася до колишнього чоловіка

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Показати ще

Дитинство Кобзона проходило досить насичено. Йому з сім'єю не раз доводилося міняти місце проживання. До Другої світової війни вони переїхали до Львова. А після того, як батько родини пішов на війну, їм довелося переїхати в Янгиюль в Узбекистані.

До речі, батько Йосипа Кобзона так і не повернувся в сім'ю. Після того, як він отримав поранення на війні, у нього зав'язалися відносини з дівчиною в військовому госпіталі і він створив з нею сім'ю.

Крім Йосипа в родині було ще троє дітей. Незабаром вони всі повернулися в Донецьку область і оселилися в Краматорську, де мама співака вийшла заміж вдруге. Цей шлюб приніс Йосипу ще двох братів. Жили в Краматорську вони не довго. Відразу після того, як Кобзон вступив до першого класу, сім'я перебралася до Дніпропетровська.

Там хлопчик вивчився з відмінністю в школі і вступив до місцевого технікуму, де почав захоплюватися боксом. Але він відразу отримав кілька серйозних травм і вирішив займатися творчістю. Саме його рідний технікум і став першою сценою Кобзона.

Фото

Творчість і пісні

У 1956 році вже перспективного молодого співака викликали в армію, де він не припиняв займатися улюбленою справою. До кінця 50-их він співав в ансамблі пісні і танцю Закавказького військового округу.

Після армії Йосип повернувся до рідного Дніпропетровська, де зустрів свого першого професійного наставника - Леоніда Терещенка. Саме він зумів підготувати майбутню зірку до вступу в консерваторію. Леонід відразу зрозумів, що перед ним унікальний талант, тому готував хлопця за індивідуальною програмою.

Крім того, він влаштував Кобзона на роботу, щоб той не голодував.

Перший успіх і надалі слава наздогнали Кобзона в 1959 році, коли він став солістом Всесоюзного радіо. Цю посаду він обіймав цілих 4 роки. За цей час його вже почали впізнавати не тільки за манерою виконання і голосу, але і просто на вулицях.

У 1964 році Кобзона знає вже весь Союз. Він став переможцем Всеросійського конкурсу артистів естради і на фестивалі в польському Сопоті. І після цього йому присудили Заслуженого артиста Чечено-Інгушської АРСР.

Після цього його життя стало низкою суцільних концертів, фестивалів і нагород. Він встиг завоювати славу в Варшаві, Будапешті та Берліні. І тільки в 1986 році він стає Народним артистом СРСР. Ім'я Йосипа Кобзона знали абсолютно всі.

Після цього він почав викладати вокал в Гнесинці. Серед його учнів є величезна кількість відомих співаків - Валентина Легкоступова, Ірина Отиева, Валерія.

В репертуарі Кобзона більше 3000 тисяч пісень. І навіть не дивлячись на свій вік, навіть в 2017-му році він продовжував виступати на різних конкурсах і передачах, як "Блакитний вогник", "Пісня року" і так далі.

Серед найвідоміших пісень Йосипа Кобзона найбільше шанувальники люблять: «Донечко», «Вечірня застільна», «Миттєвості».

Пісні Йосипа Кобзона: відео

Політичні погляди і скандали

Йосип Кобзон завжди був вірний Росії, навіть, незважаючи на її політику. Він активно підтримував окупацію Донецька і Луганська, їздив туди виступати. Вважав, що всі українці "зазомбовані" і стали терористами.

"Майдан українців хвилював, вони самі стали терористами. Я ненавиджу Майдан, і всіх прихильників. Потрібно було пояснити народу України, що таке Євросоюз, куди вони прагнуть. Їх обдурили, стравили один з одним", - говорив у своєму інтерв'ю Кобзон.

"Донбас ніхто не ставив на коліна і нікому не дано цього зробити. Ми ніколи не будемо співати український гімн, поки будуть живі мешканці Донецька, поки живий я. У нас є свої гімни і пісні, які ми будемо співати", - відгукувався співак.

Подібних цитат можна знайти дуже багато, адже в останні роки свого життя Кобзон не намагався бути лаконічним у своїх висловлюваннях. Саме тому Євросоюз включив артиста в свій «чорний список» громадян Росії, яким заборонений в'їзд на територію ЄС. А Україна і Латвія наслідували цей же приклад.

А в 2014-му році Кобзон навіть отримав статус почесного консула ДНР.

Так само, в 2017-му році Кобзон закликав Росію не брати участь в Євробаченні, адже воно повинно було пройти в Україні.

Особисте життя

З жінками у Кобзона складалося не так все добре, як на сцені. Він обирав собі завжди дуже сильних і харизматичних дівчат, які досить швидко йшли від нього.

Такими були дві перші «половинки» Йосипа Давидовича - співачка Вероніка Круглова і актриса Людмила Гурченко.

Вероніка під час заміжжя була дуже популярною і постійно виступала, як і сам Кобзон. Тому пара практично не бачилася. Через це вони розлучилися лише через 2 роки.

У тому ж році Кобзон одружився з Людмилою Гурченко. Шлюб існував три роки, після чого вони розійшлися. Співачка розповідала, що це була найбільша помилка в її житті.

Після цього Йосип Кобзон вирішив, що йому не потрібна дружина, яка буде пов'язана з естрадою. І таку він знайшов лише в 1970 році. Красуню звали Нінель Михайлівна Дрізіна. Вона виявилася молодшою ​​від нього на 13 років. Це була скромна дівчина з гарною єврейської сім'ї, розумна і господарська.

Через кілька років у пари з'явилося двоє дітей - син Андрій і дочка Наталя.

Хвороба і смерть

Страшний діагноз Кобзону поставили в 2005 році. Лікувати рак він вирішив в Німеччині, де йому і зробили операцію, яка пройшла майже успішно. Немолодий організм співака дуже важко переносив її та імунітет артиста почав здаватися. У нього з'явилися запалення нирок і легень. Але, незважаючи на це, його змогли виходити і він навіть повернувся на сцену.

У 2009-му році була повторна операція. Після цього в 2010-му артист двічі втрачав свідомість на концерті в Астані.

Нагадаємо, Йосип Кобзон помер 30 серпня 2018 року через хвороби, з якою боровся 13 років.