Українцям на замітку: уряд почав масштабні перевірки громадян, які частково або повністю приховали свої доходи в деклараціях: їх планують позбавити субсидіальних виплат.

Перші результати перевірок показали, що тільки за перший квартал 2018 року залишитися без субсидій можуть 179 тисяч сімей. Без соцпідтримки ризикують залишитися ті, хто зараз приховує свої доходи, а також ті, хто протягом 12 місяців з моменту отримання субсидії здійснив покупку на суму понад 50 000 гривень. Про це повідомляє портал Рoliteka.

"Найпоширеніша причина - це покупка дорогого товару або оплата послуги без подальшого повідомлення про це органів соцзахисту. Перерахунок йде з моменту виявлення такої покупки", - розповідає експерт.Відзначимо, що без субсидії залишать безпосередньо від дати покупки.

Популярні новини зараз

У Львові родич "Хатіко" підняв настрій перехожим - "Рахуємо посмішки"

Мальовниче село пропонує 50 тисяч доларів за переїзд на пмж: чудовий варіант молодим людям

Маленькі діти кілька днів жили з трупами батьків: "Тато чомусь весь почорнів"

Найкрасивіша жінка світу за версією чоловіків: як виглядає і хто вона

Показати ще

"Якщо людина сама сповістила органи соцзахисту, то субсидія нараховуватиметься і далі, до кінця опалювального сезону. А якщо порушення виявили ми, то субсидію буде знято з дати покупки", - пояснили в міністерстві.

Рада вже підготувала українцям "ревізорів"

Також у Верховній Раді вже лежить законопроект, який дає можливість соціальним інспекторам оцінювати "стиль життя" претендентів на субсидії. Такі "ревізори" зможуть прийти на підприємство, де працює отримувач субсидії, вивчити бухгалтерію, вимагати від керівництва підприємства офіційні довідки за доходами людини, опитувати її сусідів, колег та багато іншого.

І ось, щоб не позбутися державної допомоги, українці почали йти на різні хитрощі. Почастішали випадки, коли заради субсидії фіктивно розлучаються, виписують з квартир своїх родичів і приховують щоденні витрати.

"Звертаються за консультацією як багаті, у яких не по одній квартирі, де вони прописуються при формальному розлученні, щоб менше платити, так і люди невеликого достатку, щоб елементарно вижити", - розповідають експерт.

Найпростіший трюк, щоб не залишитися без субсидії - це покупки цінностей за готівку. Відзначається також, що деякі навіть намагаються не користуватися знижковими картами, оскільки за їх допомоги при бажанні можна відстежити всі покупки.

Декларації українців почали перевіряти на достовірність


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що скандально відомий міністр-дієтолог шокував матерів-одиначок своєю заявою.