Офіційна кампанія підписання декларацій з лікарями нв понеділок, 2 квітня.

В.о. міністра охорони здоровя Уляна Супрун дала важливі поради щодо того, як обрати свого лікаря і підписати з ним декларацію. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

За словами Супрун, вибрати сімейного лікаря можна незалежно від місця реєстрації або проживання. Дорослі вибирають терапевта, для дітей вибирають педіатра.

Вона уточнила, що кампанія буде розгортатися поступово, по мірі готовності кожної медустанови області "Ви не вибираєте лікаря раз і назавжди. Якщо з якоїсь причини вам потрібно буде вибрати іншого фахівця - ви зможете це зробити в будь-який момент. Дуже важливо, щоб кожен з нас підійшов до питання вибору свого лікаря відповідально і зважено та підписав декларацію з тим фахівцем, якому хоче довірити власне здоров'я", - попередила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я.

Популярні новини зараз

В Укргідрометцентрі спрогнозували прихід бабиного літа: коли можна буде погрітися на сонечку

Леся Нікітюк в прозорій блузочці заговорила про багатих чоловіків: "Спасибі, я сама"

"Холостячці" Златі Огнєвіч підсунули "засланого козачка" у масці: "Провокатор"

Українських студентів масово виселяють з гуртожитків через вакцинацію: "Хто не бажає, повинні"

Показати ще

Супрун дала кілька рекомендацій щодо підписання декларацій з лікарями:

  • Вибирайте лікаря, якому довіряєте. Потрібно враховувати, що медик повинен працювати в тому закладі, який надає первинну медичну допомогу та підключений до електронної системи охорони здоров'я.
  • Коли визначитесь, вибирайте зручний для вас час та день, беріть документи і йдіть в медустанову.
  • Уповноважений представник медустанови введе ваші дані в електронну систему.
  • На мобільний прийде СМС з кодом, який потрібно повідомити працівнику установи.
  • Вам роздрукують декларацію з вашими даними електронної системи. Перевірте, що все заповнено правильно. Один примірник залишиться у вас, інший – в медустанові.
  • Працівник установи підтвердить декларацію електронним підписом і відправить в систему.

"Підписавши декларацію, ви повідомляєте державу, що вибрали саме цього лікаря і цей медзаклад. З липня вони будуть отримувати гроші за ваше обслуговування, для вас воно буде безкоштовне", - додала Супрун.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Уляна Супрун відмовляє лікарів від проведення обов'язкової флюорографії.

В Україні активно проводиться оновлення системи охорони здоров'я. У список нових віянь потрапила пропозиція відійти від практики проведення щорічного флюорографічного обстеження.

Як зазначає виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, зараз активно ведуться переговори з лікарями та експертами щодо протоколів лікування та профілактичних заходів. Зокрема, питання стосується і скасування щорічної флюорографії.