Цього року в Україні запровадять нову систему нарахування комунальних тарифів. Нововведення вже підтримали представники Єврокомісії, тому вже найближчим часом запустять державний Фонд енергоефективності (ФЕ).

Перший із так званих "комунальних законів" визначатиме правила комерційного обліку тепла. Він передбачає заощадження за рахунок невикористаних ресурсів на 50%. Наприклад, якщо постачальник води забезпечив помешкання всього на 1000 кубометрів, то за лічильниками доведеться сплатити всього за 600 кубометрів, а без лічильників – удвічі більше.

Трапляються випадки фальсифікації показів лічильника. Тоді постачальник включає можливі втрати у тарифи. Це означає, що заплатять більше всі сусіди.

Згідно закону "Про комерційний облік комунальних послуг", у кожному будинку встановлять по обліковому приладу, за рахунок чого вдасться скоротити витрати ресурсів. Зобов'яжуть обзавестися лічильниками до 1 жовтня цього року у нежитлових будівлях, та до 1 жовтня 2018 року – у житлових.

Енергоефективність будівель також буде регулюватися окремим законом. Після його запровадження всі будівлі пройдуть повноцінний аудит: перевірять дах, фундамент, утеплення стін. Першими увагу звернуть на будинки місцевої та державної влади, бюджетні установи, новобудови. Всі витрати за перевірку покладають на власників приміщення, а по її закінченню видають сертифікат, що дійсний до 10 років.

Популярні новини зараз

Учасниця "Холостяка" Яна Станішевська поділилася легким рецептом Київського торта - "Не такий страшний..."

Українцям "злили" переможця шоу "Танці з зірками": Олександра Зарицька піде без тріумфу

Микита Джигурда на шоу Максима Галкіна згадав про своє коріння та заговорив солов'їною: "Не помре дух України"

Серіал "Ти", який обігнав "Гру в кальмара", продовжує набирати популярність: чим підкорив Ден Хамфрі з "Пліткарки"

Показати ще

Якщо аудит проігнорувати, то доведеться сплатити штраф – від 3400 гривень до 5100 гривень.

Як повідомляв портал "Знай.ua", експерт пояснив, чому комуналка в Україні повинна коштувати вдвічі дешевше.