В кінці травня Константинопольський патріархат може видати Томос, в якому не буде ні слова про церковну незалежність України. Навпаки, в документі буде закріплено підпорядкування українського православ'я Фанару.

Про це повідомляють джерела газети «Вести», знайомі з дискусією, відбувається в Константинополі щодо «українського питання».

По суті, мова йде про створення екзархату Вселенської патріархії в Україні. Іншими словами - Фанар має намір підпорядкувати собі УПЦ КП і УАПЦ, зробивши їх підконтрольною митрополією в складі Константинопольського патріархату.

При цьому влада патріарха Варфоломія над цією митрополією буде повноцінною і всебічною. Наприклад, Константинополь зможе блокувати будь-які невигідні йому рішення Архієрейського собору свого екзархату в Україні, а також буде затверджувати будь-які кадрові та фінансові рішення.

Представники УПЦ КП назвали таке рішення «обурливим»: «УПЦ Київського патріархату нехай зараз і не признається світовим православ'ям, але вона є незалежною у своєму управлінні. У нас свій патріарх і центр управління, який знаходиться в Києві. Константинополь хоче позбавити нас свободи і повністю підпорядкувати собі. Навіщо нам такий варіант?»

Популярні новини зараз
600 тисяч гривень за "зараз проїдемо": українським водіям виписують новий штраф, догралися Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн Весь цей час ми помилялися: як правильно готувати гречку, щоб вона не втратила смаку і не розварилася 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше"
Показати ще

При цьому патріарх УПЦ КП Філарет в інтерв'ю DW ще в січні цього року говорив, що виступає проти такого рішення: «Ніяких етапів. Яка різниця - підкорятися Москві або підпорядковуватися Константинополю? Україна - незалежна держава», - відповів він на питання про можливе підпорядкування Константинополю.

У свою чергу високопоставлений єрарх УПЦ КП, Архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій (Горобцов) підтвердив той факт, що позиція його церкви не змінювалася: «Нам важливо, щоб патріарх був тут, у Києві, і ми не підкорялися ні Москві, ні Константинополю».