В кінці травня Константинопольський патріархат може видати Томос, в якому не буде ні слова про церковну незалежність України. Навпаки, в документі буде закріплено підпорядкування українського православ'я Фанару.

Про це повідомляють джерела газети «Вести», знайомі з дискусією, відбувається в Константинополі щодо «українського питання».

По суті, мова йде про створення екзархату Вселенської патріархії в Україні. Іншими словами - Фанар має намір підпорядкувати собі УПЦ КП і УАПЦ, зробивши їх підконтрольною митрополією в складі Константинопольського патріархату.

При цьому влада патріарха Варфоломія над цією митрополією буде повноцінною і всебічною. Наприклад, Константинополь зможе блокувати будь-які невигідні йому рішення Архієрейського собору свого екзархату в Україні, а також буде затверджувати будь-які кадрові та фінансові рішення.

Представники УПЦ КП назвали таке рішення «обурливим»: «УПЦ Київського патріархату нехай зараз і не признається світовим православ'ям, але вона є незалежною у своєму управлінні. У нас свій патріарх і центр управління, який знаходиться в Києві. Константинополь хоче позбавити нас свободи і повністю підпорядкувати собі. Навіщо нам такий варіант?»

Популярні новини зараз

Львів'янин віддав Богу душу просто на порозі церкви, мороз довів: "Сидів мов живий"

Франківськом розгулює різдвяна "вечеря": хвіст пістолетом, рило без маски

Львівських лікарів звинувачують у загибелі 17-річної вагітної пацієнтки: "Кинули вмирати"

Відкинутий Мішиною Льоша з "Холостячки" розкрив цінний план на щастя: "Найважливіше..."

Показати ще

При цьому патріарх УПЦ КП Філарет в інтерв'ю DW ще в січні цього року говорив, що виступає проти такого рішення: «Ніяких етапів. Яка різниця - підкорятися Москві або підпорядковуватися Константинополю? Україна - незалежна держава», - відповів він на питання про можливе підпорядкування Константинополю.

У свою чергу високопоставлений єрарх УПЦ КП, Архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій (Горобцов) підтвердив той факт, що позиція його церкви не змінювалася: «Нам важливо, щоб патріарх був тут, у Києві, і ми не підкорялися ні Москві, ні Константинополю».