Коричневий проти білого: що означає колір яйця

поділитись
Яка різниця між коричневими та білими яйцями

Коли справа доходить до покупки яєць, багато споживачів замислюються про те, якого кольору яйця корисніше. Деякі вважають, що коричневі яйця більш здорові або більш природні, а інші вважають, що білого кольору смачніше і корисніше.

Разом з порталом "Знай" розглянемо різницю цих продуктів харчування.

Курячі яйця можуть бути різних кольорів, і в супермаркеті зазвичай зустрічаються як коричневі, так і білі яйця. Проте багато людей не знають, які яйця набагато корисніше і чому вони мають різне забарвлення. Відповідь проста - колір яєць залежить від породи курчати. Наприклад, у білих курей лежать яйця з білим шелухом, в той час як коричнева порода курей, які несуть яйця кольору ідентичного своєму забарвленню. Різні кольори яєчної шкаралупи виходять з пігментів, які виробляють кури. Основний пігмент у коричневих яєчних шкаралупі називається протопорфирином. Але в той час, як генетика є основним чинником, що визначає колір яєць, інші чинники також можуть впливати.

Середовище існування курей, дієта і рівень стресу можуть також впливати на колір черепашок. Ці фактори можуть зробити тінь світліше або темніше, але не обов'язково змінювати сам колір. Головним фактором, що визначає колір, як і раніше залишається порода.

Є коричневі яйця більш здоровими, ніж білі яйця?
Часто люди, які воліють коричневі яйця, роблять це тому, що вважають їх більш природніми і здоровими, ніж білі яйця. Насправді всі яйця поживно дуже схожі, незалежно від розміру, сорту або кольору. Як коричневі, так і білі яйця є здоровими продуктами. Типове яйце містить багато вітамінів, мінералів і високоякісного білка, всі вони містять менше ніж 80 калоріями. Проте вчені порівняли яйця з коричневими шкарлупами з білими черепашками, щоб побачити, чи є різниця. Кілька досліджень показали, що колір оболонки не робить істотного впливу на якість і склад яєць. Як показали наукові дослідження, колір оболонки яйця не має ніякого відношення до того, наскільки воно крисне. Єдине реальне відмінність - це пігмент в оболонці.

Яйця курей, яким дозволено гуляти під сонцем, містять в 3-4 рази більше вітаміну D, який ви знайдете в яйцях зазвичай дорослої курки. Тип корму, який курка їсть, також може впливати на вміст поживних речовин в її яйцях. Кури, яких годували дієтою, багатої омега-3 жирними кислотами, виробляють яйця, які містять набагато більш високі рівні омега-3 жирних кислот, ніж зазвичай. Той же ефект був виявлений з вітаміном D, коли курчата харчуються кормом, збагаченим вітаміном D.

Так само, вчені відзначили, що коричневі і білі яйця однакові за смаком. Але яйця можуть мати розходження в залежності від того, наскільки вони свіжі, як вони приготовані і як харчуються курки.

Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що яйця позитивно впливають на гормони, які регулюють споживання їжі, включаючи зниження рівня інсуліну і греліну. В ході дослідження були помічені позитивні ефекти на гормони, коли люди їдять як яєчний жовток, так і яєчний білок. Вживання яєць допоможе знизити апетит і змусить відчувати себе повноцінними.

Автор матеріалу: 
Наталья Лошакова
Теги: 
яйця, білок, здоров'я, різновид яйця, вітаміни, користь
З початку року шалено зріс попит на іпотечні кредити
0
0
20:47 25.04.2018
Стало відомо, які суми сімейні лікарі будуть отримувати за пацієнтів
0
0
20:12 25.04.2018
Потреба у працівниках постійно збільшується
0
0
19:40 25.04.2018