1 січня у Дніпрі відбулася смолоскипна хода на честь дня народження лідера ОУН Степана Бандери, яка абсолютно не вкладається в картину світогляду росіян, хоча воно було абсолютно мирним, толерантним і цивілізованим.

Про це написав Фашик Донецький в блозі на "Обозревателе".

"Жодної людини у смолоскипній ході з перегаром. Взагалі. Зовсім. Навіть пивного перегару не було. Тобто взагалі не пахло російським духом. Абсолютно всі тверезі. І з факелами, які підпалюють пуканы росіян від Мурманська до Москви. Чисті, світлі обличчя. Без злоби і ненависті. Люди просто вийшли з смолоскипами та прапорами, бо захотіли і мають на це право. Це вільні люди, тому диво типу Путіна в Україні не прийде до влади ніколи — диктатора спалять такими ж смолоскипами", — пише він.

Варто відзначити, що захід пройшов без бійок, матів і приставання до перехожих, адже всі бажаючі просто приєднувалися до колони без будь-якого примусу. Більш того, в ході брали участь навіть люди без смолоскипів і абсолютно різних віків.

"Бачив живого правосека. Та червоно-чорний прапор. І розмовляв з правосеком російською. І вижив. І не потрапив в концтабір", — іронізує Фашик Донецький, підкреслюючи, що на даному кроці йому навіть вдалося зустріти чоловіка з Луганська.

Також він повідомив, що на марші не було підірвано жодної петарди, а його учасники використовували тільки фаєри. Крім того, люди не порушували громадський порядок, не били вітрини, не кидали під ноги сміття і не використовували зброю.

Відзначається, що 80% колони становили російськомовні громадяни України.

"Російськомовні заспівали гімн УПА. Їх не примушували, не били, вони самі це зробили. Щось горілим смердить, мабуть, в немитої зараз *ата горить. Після закінчення ходи люди здали факела і заспівали штук десять пісень під гармошку або акордеон. На українському заспівали. Російськомовні жителі Дніпра співали українською. Співали пісні УПА і просто народні. Шах і мат Кисельовим і компанії", — ділиться враженнями від маршу блогер.

Він подякував організаторам акції за "ковток свободи" і зазначив, що заради цього варто було подолати всі блокпости між тимчасово-окупованою територією Донбасу і мирної Україною.

"В Донецьку скоро буде те ж саме. Бійтеся, колаборанти, ми, адекватні жителі окупованих територій, будемо йти з факелами в перших рядах по вулицях Донецька і Луганська, Макіївки і Краснодона. Скоро", — підсумував Фашик Донецький.

Раніше портал "Знай.uа" писав, що жителі багатьох міст України вийшли на вулиці з факелами в руках на честь 109-й річниці з дня народження Степана Бандери.