Найперше питання, який чує кожен, хто приїхав до Папи Римського з України, це "коли закінчиться війна".

Про це розповів єпископ Римо-католицької церкви, глава технічного секретаріату акції "Папа для України" Едуард Кава, передає "Обозреватель". "Під час спілкування з Папою я завжди відчував, що для нього не байдужа ситуація в Україні і страждання нашого народу", - сказав він.Священнослужитель, який неодноразово особисто спілкувався з главою Католицької церкви, також розповів, що передає Папі Римського свіжу інформацію із зони АТО, скільки воїнів загинуло і скільки поранених, а також про життя переселенців.

Зокрема, на останній зустрічі священнослужителі розмовляли з приводу безпрецедентної акції "Папа для України", в ході якої для допомоги людям, постраждалим від війни на сході країни, вдалося зібрати майже 16 мільйонів євро, з цієї суми 5 млн особисто виділив Папа Франциск.

Популярні новини зараз

Ексчоловік Ані Лорак Мурат Налчаджіоглу одружується, поки колишня святкує 7 річницю: як виглядає його наречена

Закоханий нахаба спробував щастя зі суворою Златою Огнєвіч: "Ти мене роздягаєш?"

2000 гривень перший внесок і 300 на канцелярію: мама підрахувала свої витрати на садок, сума вражає

Учасник шоу "Холостячка" вирішив завоювати серце Злати Огневич діамантом зі скла: "Я, м'яко кажучи, о*уїв"

Показати ще


"На сьогоднішній день завдяки цій акції різного виду допомогу отримали понад 800 тисяч громадян України, які проживають не тільки на території, підконтрольній Україні, але також і на тимчасово непідконтрольній території", - сказав Кава.За його словами, Технічний секретаріат акції разом з главою Католицької церкви виділив 4 пріоритети для надання допомоги нужденним. Перший полягав у тому, щоб "допомогти людям пережити зиму". "Нам вдалося забезпечити велику кількість людей паливом; багато сімей, особливо в населених пунктах, які залишилися без газу, отримали котли і паливо в свої будинки і квартири".Другий - медобслуговування, "особливо для людей, які проживають в сірій зоні", - продовжив єпископ. "Багато з них пройшли курс лікування, а також отримали необхідні медикаменти".

Третій - забезпечення нужденних продуктами харчування. Як розповів Едуард Кава, такого роду допомога надавалася продуктовими наборами та ваучерами.

І, нарешті, четвертий - реабілітація дітей. "Завдяки акції "Папи для України" близько 15 тисяч дітей змогли побувати в дитячих таборах і реабілітаційних центрах, де з ними працювали педагоги, психологи та інші фахівці з метою допомогти їм повернутися до нормального життя", - розповів єпископ.Він також підкреслив, що головна мета акції - забезпечити постраждалих усім необхідним і "допомогти людям, незалежно від їхніх переконань і віросповідання, не втратити почуття власної гідності під час цієї війни".

"Папа дуже переймається тим, що відбувається в Україні. Його перше питання - це питання про те, коли припиниться ця війна. Папа Франциск готовий зробити все від нього залежне для того, щоб ця війна якомога швидше припинилася. Саме тому він докладає всіх зусилля для того, щоб церква допомагала тим, хто постраждав і продовжує страждати через цю війну", - підсумував єпископ.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Папа Римський розповів, що є головною проблемою людства.