Сьогодні в Україні понад мільйон хворих на онкологію. Лише за 2017 рік 143 тисячі українців виявили у себе рак.

Таку страшну статистику повідомляє Міністерство охорони здоров'я, пише Рolitekа.

МОЗ повідомляє, що прості правила допоможуть попередити третину захворювань на рак. Зокрема, не курити, адже це викликає багато типів раку - рак легенів, стравоходу, гортані, ротової порожнини, горла, нирок, сечового міхура, підшлункової залози, шлунка і шийки матки.

Алкоголь також є онкогенним чинником, що підвищує ризик виникнення раку.

Нажаль, в українському суспільстві немає культури профілактичних медоглядів, які могли б попередити рак на ранніх стадіях і врятувати життя.

Кожна жінка повинна проходити обстеження у мамолога раз на рік: до 40 років - це ультразвукова діагностика, після - обов'язкова щорічна мамографія. Якщо рак молочної залози виявити на I стадії, він виліковний у 95% жінок. Зате кожної четвертої жінки рак грудей діагностують уже на III-IV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Щотижня від раку молочної залози помирає понад 100 українок.

А чоловікам потрібно пройти профілактичний огляд у уролога. У 21% українських чоловіків рак простати виявляють вже на метастатических стадіях. Сприяє цьому і відсутність культури самозверненням і профілактичних оглядів у уролога, і безсимптомно раку простати на ранніх стадіях, коли захворювання виліковне.

Як повідомляв портал "Знай.ua", американці розробили технологію, яка  дасть змогу врятувати 83% пацієнтів від онкології.

Популярні новини зараз

Головне за день вівторка, 21 січня: у Росії канонізували Путіна, а в Україні НЛО залетіло на пиво в Бердичів

"Фігурка сексі": Каменських в бікіні влаштувала вологу фотосесію для Потапа

Українським водіям затиснуть лещата: завалять податками, мало не здасться

Літак зазнав зіткнення в небі над Україною: життя пасажирів перетворилось на десяток годин нервового очікування

Показати ще