Росії вже мало привласнювати чужу історію, тепер Кремль надумав переписувати її. Першим на черзі став анексований Крим.

Про це повідомляють російські ЗМІ. Історикам надійшло держзамовлення знайти аргументи, що саме Керч була найдавнішим містом Росії. Тепер цю думку доносять до росіян, переконуючи їх, що це місто було колискою історії країни. Але вчені скептично поставилися до ідеї про первородство Керчі

Українські історики називають такий план Кремля умисним "захопленням" історії. За їхніми даними, місту лише 2600 років. Але перші згадки про Давню Русь зустрічаються лише в 9-му столітті.

"Для РФ це не питання встановлення історичної правди, ні в якому разі. Для РФ це питання залучення і можна навіть сказати," прихватизації "кримського минулого офіційної російської історіографією", - пояснив кандидат історичних наук Сергій Громенко.

Популярні новини зараз

У Києві батьки покинули в парку крихітну принцесу - "Матусю, де ти?!"

У Хмельницьку задихнулися двоє янголят, молода мама в реанімації - ридають навіть медики

У Хмельницькому коронавірус обірвав життя проректора та професора національного університету - їх поважали колеги та студенти

У центрі Києва батько гуляв з мертвим сином у візку: не помітив

Показати ще

Маріонетки Кремля, які залишилися на півострові після анексії, почали всіляко розхвалювати новий статус Керчі. У російській Академії наук також проголосували за визнання анексованого міста найдавнішим в Росії.

Світова наукова спільнота категорично відмовляється визнавати Керч російським містом. У липні 2017 року ЮНЕСКО розірвало всі контракти з адміністраціями об'єктів культурної спадщини в анексованому Криму. На сайті організації музей-заповідник "Херсонес Таврійський" значиться як український.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, росіяни висміяли плани глави Кремля Володимира Путіна про Мецці в включеному Криму.