В мережі з'явилась чергова реконструкція подій 18 лютого 2014 – кривавого вівторка Євромайдану.

Підготували відтворення активісти з Jus Talionis Reconstruction Lab. Цього разу відео присвячене першим двом штурмам Майдану Незалежності, які відбулись у проміжку між 19:30 та 22:00.

Спецоперація, яку 18 лютого 2014 року проводили силовики Януковича, отримала кодову назву "Бумеранг". До її початку того дня в результаті сутичок поблизу Верховної Ради, а також під час розгону силовиками демонстрантів на вулиці Інститутській і тисняви біля барикади на вулиці Ольгинській загинуло 15 мітингувальників і 4 правоохоронці.

Від 19:39 до 22:00 того вечора відбулися дві хвилі наступу на мітингувальників. Усього таких хвиль було чотири: о 19:50, 21:15, 00:00 та 04:30.

Штурм Євромайдану 18 лютого розпочався із потрійного тарану барикади, яка розміщувалась між будівлями Федерації профспілок та Укоопспілки на Хрещатику бронетранспортерами та вантажівкою. Під час останнього тарану протестувальники за допомогою "коктейлів Молотова" та піротехніки підпалили один з двох БТР-ів. Також о 20:00 розпочався наступ з боку вул. Інститутської із застосуванням двох водометів.

Популярні новини зараз
Володимир Дантес після розлучення з Дорофєєвою вперше показав жінку на своїй кухні Дефіцит цукру в Україні: зупиниться ще 10 переробних заводів Земфіра підірвалася на міні у Донецьку Наталія Кличко вперше порушила мовчанку і пояснила розлучення з мером Києва
Показати ще

Після захоплення силовиками барикади на вул. Хрещатик та незначного їх просування з боку вул. Інститутської (до рівня Монументу Незалежності) мітингувальники відступили не більше ніж на 100 метрів.

Від 20:00 18 лютого до 00:30 19 лютого під час штурму отримали смертельні поранення 13 мітингувальників (11 померли одразу, ще двоє – через деякий час). Точні час, місце та обставини їхнього вбивства досі встановлюються. Окрім них того вечора загинуло ще 4 осіб – двоє загинули під час пожежі будівлі ФПУ, а двоє були вбиті "тітушками" на перехресті вулиць Великої Житомирської та Володимирської.

Бойків Володимир – штурм;

Бондарєв Сергій – штурм;

Брезденюк Валерій – штурм;

Капінос Олександр – штурм;

Кульчицький Володимир – штурм;

Максимов Дмитро – штурм;

Пасхалін Юрій – штурм;

Плеханов Олександр – штурм;

Прохорський Василь – штурм;

Черненко Андрій – штурм;

Швець Віктор – штурм;

Сидорчук Юрій – штурм (помер 28 червня 2014 р);

Орленко Віктор – штурм (помер 3 червня 2015 р);

Васільцов Віталій – перехрестя вул. В.Житомирської та Володимирської;

Веремій В’ячеслав – перехрестя вул. В.Житомирської та Володимирської;

Клітинський Олександр – пожежа у ФПУ;

Топій Володимир – пожежа у ФПУ.

Як повідомляв портал "Знай.ua", раніше в мережі з'явилось відео з реконструкцією подій на Майдані, на якому зафіксована підготовка силовиків до штурму 18 лютого 2014 року.