Національний банк України виводить з обігу паперові дрібні купюри. Так, тепер 1,2,5 та 10 гривень замінять монетами, зразки яких вже представили громадянам.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

"Ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу", - зазначили представник Нацбанку.

Відповідно до політики оптимізації готівкового обігу в нашій країні, монети не одразу замінять паперові гроші. Українці перший час зможуть користуватися як монетами, так і купюрами.

Популярні новини зараз

Зрадник забрав життя героя АТО: "Ти справжній воїн, побачимося на небесах"

Тіна Кароль приховувала коханого? Відомий продюсер розкрив карти: "Стали рідними"

У Львові помітили розкішний британський кросовер за ціною тисяч мінімалок - простим українцям такого не купити

Священик втратив дружину і маленького сина у страшній ДТП, Україна в сльозах: "Були дружними, кохали"

Показати ще

Вводити в обіг нові монети будуть поетапно: перший етап – 27 квітня 2018 року українці отримають змогу розраховуватись монетами номінальною вартістю 1 та 2 гривні;

другий етап відбудеться пізніше, монети номінальною вартістю 5 і 10 гривні з'являться у гаманцях громадян у 2019-2020 роках.

"Українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу – доки монети поступово не замістять банкноти в обігу. Тобто паперові гроші номіналом 1, 2, 5 і 10 гривні будуть в обігу паралельно з металевими, до останньої паперової гривні", - підкреслили в НБУ.

Поки що вилучати з обігу паперові гроші вказаних номіналів Нацбанк не буде, але від сьогодні припиняється їх друк.Як додали в Нацбанку, таким чином держава досягти оптимального співвідношення між якістю та кількістю банкнот і монет в обігу. До того ж, це наблизить нас до досвіду інших європейських країн, у яких в обігу вже давно є монети номіналом 1 та 2 євро.


Нагадаємо, Укргідрометцентр таємно заробляє на українцях. В коді офіційного сайту метеорологічного центру виявили програму CoinHive, яка використовує потужність комп'ютерів користувачів сайту для майнінгу криптовалют.

Дивіться презентацію нових обігових монет

Як повідомляв портал "Знай.ua", українська національна валюта продовжує зміцнюватися. В НБУ повідомили про падіння курсу долара. А от євровалюта з кожним днем дорожчає.