У п'ятницю, 8 червня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс іноземних валют на вихідні, 9-10 червня. Так, українську валюту послабили до 26,17 за долар. Про це свідчать офіційні дані на сайті регулятора.

Курс валют на сьогодні

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

2617,1679 гривні за 100 доларів США;

3097,6799 гривні за 100 євро;

4,2340 гривні за 10 російських рублів.

Популярні новини зараз

Розлючені українці принесли під Раду домовину - "Спочивай з миром"

″Обі*рався, с*ка″, - сортирний жарт Порошенка над прокурором стане мемом

Російська Кардашьян перетворилася на милу лялечку, але забула прикрити груди

У Києві потонув п'ятирічний малюк, поки батьки гуляли на Дні народженні

Показати ще

Таким чином, курс долара, в порівнянні з показниками у четвер, 7 червня, виріс у ціні ще на 1 копійку. Крім того, євро подорожчав на 19 копійок. Вартість 10 російських рублів збільшилася на 2 копійки.

Нагадаємо, що за прогнозами аналітиків, вартість долара в Україні в найближчі кілька місяців може знизитися до 25 гривень. Якщо в Україну іноземна валюта буде активно заходити, то курс гривні має всі шанси значно збільшитися. Про це в ефірі українського каналу заявив економіст Олег Устенко.

"Якщо ми кажемо про зміцнення гривні, то до кінця року для цього повинно зайти ще близько 7 млрд дол. Якщо вірити в цю цифру, то тоді ми повинні повірити в два джерела, з яких ця валюта буде входити в країну. Вона може зайти або через нашу активну співпрацю з міжнародними фінансовими інституціями. Або вона повинна зайти до нас в країну на тлі різко збільшених прямих іноземних інвестицій. Наприклад, вони дійдуть до рівня історичних максимумів у новітній економічній історії. Тоді треба повірити і в те, що у нас активно йдуть реформи. Якщо на кожен із цих питань відповідати ствердно, то тоді можна сміливо вірити, що гривня буде зміцнюватися", - зазначив він.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що останні два роки влітку в Україні гривня зміцнюється до долара, тому сильних валютних коливань в наступні півтора місяця чекати не варто.

На думку начальника управління фінансового департаменту "Укргазбанку" Віктора Пастернака, цей рік винятком не стане. Він вважає, що влітку курс буде коливатися в межах 26-26,5 грн/$. Олег Ропяк, начальник управління дилінгових операцій банку "Південний", згоден зі своїми колегами. Він прогнозує, що гривня зміцниться вище 25,8-25,9 грн/$.