Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на четвер, 16 серпня. Так, українську валюту зміцнили до 27,44 за долар. Про це свідчать офіційні дані на сайті регулятора.

Офіційний курс валют НБУ на 16 серпня

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

100 доларів США – 2744.9860 гривні;

100 євро – 3107.5987 гривні;

10 російських рублів – 4.1354 гривні.

Популярні новини зараз

Юля "Зайка" зізналася, чи вільне її серце після фіналу "Холостяка": "Прийшов у формі"

Григорія Чапкіса поховали: Ілона Гвоздьова пояснила, чому прийшло мало зірок

Останки рідного чоловіка Лободи були знайдені через 80 років: "У нас був шок"

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Показати ще

Таким чином, курс долара, в порівнянні з показниками у середу, 15 серпня, впав у ціні лише на 1 копійку. При цьому курс євро зменшився на 24 копійки, а російський рубль подорожчав на 2 копійки.

Відзначається, що різке падіння російського рубля і турецької ліри може негативно позначитися і на стані української гривні, зокрема, слід бути готовими до чергової девальвації. Втім, вона буде не дуже істотною і не досягне таких масштабів, як у сусідніх країнах.

За словами українського фінансового аналітика Віталія Шапрана, причиною таких змін стала величезна експортна ніша цих двох країн для нашої країни.

"По-перше, мене турбують санкції США щодо турецьких металургів, оскільки в Туреччині металурги завжди були проблемою для нашої країни, вони можуть впливати на ціни в чорноморському регіоні, а це якраз наш регіон, де ми активно торгуємо. Тому насправді я очікую зниження цін щодо нашого експорту саме в регіональному масштабі, це для України недобре", - пояснив він.

Нагадаємо, що до кінця цього літа українці можуть бути спокійними. Вся справа в тому, що в Україні, за словами фахівців, не очікується істотних змін курсу долара до гривні.

Як повідомляв портал Знай.uа, Національний банк України полегшив операції з іноземною валютою, удосконаливши порядок обміну інформацією про валютні операції клієнтів, а також дозволив банкам напряму купувати відмінні від долара США інвалюти на міжбанківському ринку.

Також портал Знай.uа писав, що майбутнє російської національної валюти буде залежати від того формату санкцій, який обере США.