Вже відомий офіційний курс іноземних валют Національного банку України (НБУ) на четвер, 23 серпня. Так, курс долара, в порівнянні з показниками у середу, 22 серпня, виріс - 27,88 гривень. Про це повідомляє прес-служба офіційного регулятора.

Курс валют Нацбанку 23 серпня

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

100 доларів США – 2788.5488 гривні;

100 євро – 3239.1783 гривні;

10 російських рублів – 4.1241 гривні.

Популярні новини зараз

Юрій Ткач з "Квартал 95" раптово схуд, фанати не впізнали: "Циганські фокуси"

Аліна Гросу жорстко відповіла на нападки Олі Полякової: "Нехай заздрить мовчки"

За відмову вакцинуватися - штраф: юристи назвали українцям головні ризики

Дан Балан показав Тіні Кароль, що таке справжній "Скандал"

Показати ще

Так, долар, збільшився на 18 копійок. У той же час євро подорожчав аж на 52 копійок, а вартість російського рубля з середи зменшилася на 0,7 копійок.

Тим часом експерт Економічного дискусионного клубу Олег Пендзин заявив, що різке падіння рубля пов'язане з введенням чергових санкцій США проти Росії. Так, фахівець пояснив, що майбутнє російської національної валюти буде залежати від того формату санкцій, який обере США.

"Обговорюють різні варіанти: від повного блокування російських банків до можливості рефінансування російського зовнішнього боргу. У будь-якому разі введення санкцій призведе до падіння російського рубля. Однак глибина падіння буде залежати від того, наскільки серйозними будуть санкції по відношенню до російських банків і до можливості рефінансування російського зовнішнього боргу", - зазначає експерт.

Рішення, за його словами, буде стосуватися неможливості рефінансування зовнішнього російського боргу.

Нагадаємо, що девальвація української національної валюти пов'язана зі збільшенням попиту на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку через сезонні, ситуативні і психологічні фактори.

Як повідомляв портал Знай.uа, Національний банк України полегшив операції з іноземною валютою, удосконаливши порядок обміну інформацією про валютні операції клієнтів, а також дозволив банкам напряму купувати відмінні від долара США інвалюти на міжбанківському ринку.

Також портал Знай.uа писав, що російський рубль ризикує перейти критичну межу і знизитися в ціні до історичного мінімуму, а станеться це, за прогнозами аналітиків, вже до початку листопада цього року.