За цей тиждень курс продажу американської валюти на міжбанку виріс на 10 копійок — до 27,75-27,78 до 27,82-27,88 гривень. Лише в понеділок гривня мала шанс переламати ситуацію на торгах, але надлишок долара швидко викупив НБУ і зміцнення гривні закінчилося.

Готівковий ринок синхронно реагував на події на міжбанку. Курс продажу долара коливався в межах 27,90-28,10 гривень практично весь тиждень.

Триденні вихідні можуть дещо змінити поведінку готівкового ринку в частині котирувань прийому валюти. Традиційно в такий період населення активно здає її для покриття своїх поточних гривневих витрат на відпочинок. Це дає власникам обмінників можливість трохи занижувати курс прийому. При цьому курс продажу вони будуть зберігати на колишньому рівні.

Фінансисти очікують наступного тижня надходження основних сум відшкодувань ПДВ. Це означає, що кількість гривні на рахунках клієнтів зросте, а попит на валюту зросте. Це відіб'ється спочатку на котируваннях міжбанку, а потім підтягне і готівковий ринок. Тому сильно знижувати курс продажу на вихідні для власників обмінників сенсу немає.

Курс долара на вихідні

Котирування готівкового долара в межах: прийом 27,60-27,75 гривень, продаж 27,80-27,95 гривень. Рівень спреду по долара в обмінниках складе від 15 до 20 копійок.

Котирування по російському рублю

Після введення американських санкцій рубль продовжує девальвувати. На вечір п'ятниці його котирування знаходяться в межах 68,30 рублів за долар. Враховуючи тенденцію щодо продовження падіння рубля — фінансисти будуть виставляти курс прийому рубля істотно нижче міжбанківського рівня, зберігаючи при цьому курс продажу на рівні котирувань торгів четверга.

Котирування рубля на вихідні будуть наступними: прийом за 1 рубль — в межах 0,404-0,406 гривень і продаж 0,407-0,409. Розраховані курси рубля можуть ще мати додаткове відхилення в межах плюс-мінус 0,003 - 0,005 гривень на рублі в залежності від індивідуальних завдань тієї чи іншої точки обміну валюти.

Нагадаємо, Україна отримає від США шалені гроші.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що ціни на бензин в Україні різко зміняться.

Також "Знай.uа" писав, що в НБУ пояснили, чому "скаче" гривня.