Вартість житла в Україні знижується, і вже наблизилася до критично низького рівня. Про це повідомив Національний банк України у грудневому «Звіті про фінансову стабільність». У документі також зазначено, що деякі будівельні компанії продають квадратні метри практично за собівартістю.

Пропозиції квартир продовжують рости високими темпами. Це пов'язано з масовим будівництвом нових об'єктів, та з продажем на вторинному ринку. Виявилося, що багато власників квартир, через зростання комунальних тарифів, продають житло, щоб воно не простоювало. Тобто, якщо квартиру не виходить здати в оренду, власники намагаються позбутися від такого «тягаря». При цьому, покупців на нерухомість не так вже й багато.

Українці не поспішають брати кредити в банках. Так, за 2017 вони взяли всього 965 млн гривень на купівлю житла. Але при цьому, за словами експертів, потреба в нерухомості залишається високою, і будівельникам доводиться йти на хитрість, щоб заманити клієнтів. Один з улюблених способів – зменшення метражу, наприклад продаж так званих смарт-квартир площею 15-20 кв. м. На даний момент 53% споруджуваного житла – це однокімнатні квартири.

Ситуація на ринку будівництва нового житла «важко стабільна». За словами аналітика департаменту маркетингу компанії SV Development Сергія Костецького, 2015 рік був найгіршим за всю історію незалежності України за поведінкою ринку і кількості угод. І з тих пір глобально нічого не змінилося.

Популярні новини зараз

Куряча домашня ковбаса швидкого приготування: простий рецепт з натуральних продуктів

Пономарьов "повернувся до життя", фанати видихнули з полегшенням - "Бережіть себе!"

Студія "Квартал 95" оголосила про завершення свого проекту: сьогодні ввечері

"Холостяк" Заливако вперше побачить дівчат без тонни макіяжу: "Я офігів!"

Показати ще

Незважаючи на те, що сама кількість угод протягом наступних двох років зростала, зменшилася їх сума. Якщо раніше рентабельність забудовника становила близько 20%, то зараз вийти на неї – треба дуже постаратися, будівельники виживають на межі балансування.

Українці то тяжіють до покупок на первинному ринку, то втрачають до нього довіру і повертаються до вторинки. На думку Сергія Костецького, відштовхуючим фактором на ринку первинного житла все ще залишаються «піраміди».

Вторинний ринок в минулому році переживав плавне і поступове зниження цін у доларовому еквіваленті. В принципі потенційні покупці нікуди не поділися, але вони, як правило, не готові були приймати швидкі остаточні рішення і чекали зниження цін на нерухомість.

У цьому році тенденція в більшості випадків збережеться. Хоча треба зазначити, що ринок вторинної нерухомості дуже неоднорідний за якістю житла (преміум-сегмент, стандарт, хрущовки, панельки 80-х і т. д). І кожен з цих сегментів буде реагувати на виклики 2018 року по-своєму.

Портал "Знай.uа" також писав, що експерти розповіли, де і коли вигідніше купувати нерухомість в Києві.