Глава міністерства закордонних справ України Павло Клімкін за 2017 рік задекларував 747 тис. 407 грн доходів

Про це повідомляє Politeka.

З електронної декларації глави МЗС випливає, що задекларував він 732 тис. 805 грн заробітної плати та 14 тис. 602 грн відсотків на банківський вклад, а його дружина Марина Михайленко – 381 тис. 577 грн зарплати.

Також він задекларував 47 тисяч EUR. і 33 тисячі доларів США готівки, 448 тис.186 грн на рахунку в “Ощадбанку”.

Згідно з декларацією, дружина Клімкіна задекларувала 45 тисяч EUR та 55 тисяч доларів США у готівкових коштах.

Крім того у міністра є 2 земельні ділянки в смт Козин (Обухівський район Київської обл.) 640 кв. м і 560 кв. м, а у власності його дружини є квартира в Києві площею 68,2 кв. м і 1/3 квартири в Києві загальною площею 90,4 кв. м.

Згідно е-декларації Клімкіна витрати на будівництво будинку в смт Козин, власником якого вказана Ніна Гаврилівна Михайленко та який повністю або частково зведено з матеріалів або за рахунок суб’єкта декларування або члена його сім’ї, склали 154 тис. грн.

Також міністр володіє авто Skoda Felicia 2000 року випуску, його дружина – Volvo S40 2008 року випуску.

Відзначимо, що згідно з декларацією в 2016 році, Клімкін отримав 439 530 гривень зарплати, тоді як доходи його дружини склали 240 945 гривень зарплати і більш 1,5 млн гривень доходу від відчуження нерухомого майна.

Заступник глави МЗС Олена Зеркаль зазначила, що якщо проект "Північний потік-2" буде невдалим, Росії доведеться наступити на горло власній пісні і домовлятися з Києвом про укладання нового контракту для транзиту газу в європейські країни через територію України.

"У ЄС можуть створити рівні умови для всіх країн з купівлі та транзиту газу, щоб "Газпром" не користувався ніякими ніякими звичними для нього перевагами", - заявила Зеркаль.

"І після цього в ЄС вже зможуть купувати газ у "Газпрому" не на нашому західному кордоні, а на нашому східному кордоні, і поставляти самі собі газ через територію України. Це буде найбільш вигідний маршрут, а"Північний потік-2"- гадаю , що він не буде існувати в ці терміни, які малює собі РФ. чи буде він взагалі, не можу сказати", - підкреслила вона.

На питання, чому раніше маршрут в обхід української газотранспортної системи не було побудовано, щоб європейці купували паливо на російсько-українському кордоні, заступник міністра відповіла.

"Тому що зараз це вже не предмет розгляду в Стокгольмському арбітражі, де ми сподівалися, що це питання знайде своє рішення. Оскільки контракти, які існують між "Нафтогазом" і "Газпромом", фіксують, що ці точки знаходяться на нашому західному кордоні".

Міністр МЗС Клімкін спробував владнати відносини із Угорщиною.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українські дипломати розкусили таємні наміри Угорщини.