Запорізький автомобільний завод вирішив зупинити виробництво популярної моделі Daewoo Lanos і сконцентруватися на малих комерційних машинах.

Про це в інтерв’ю вітчизняним ЗМІ повідомив глава корпорації "УкрАВТО" Таріел Васадзе, передає "Стіна".

Основною причиною такого рішення він назвав неможливість конкурувати з європейскими та азіатськими автовиробниками. Правда, Васадзе мав на увазі не так якість, як відсутність рівних умов: податкових, митних та фінансових.

Також він поскаржився, що ситуацію підігріло й безконтрольне ввезення нерозмитнених машин, через що попит на продукцію вітчизняного автопрому суттєво впав.

"Відбулося різке падіння реалізації нових автомобілів. У 2015 році було продано 46,5 тисяч машин. Очікувана кількість у 2017 році - 85 тис. нових автомобілів. Якщо порівняти з 2007 роком, то тоді обсяг ринку становив понад 670 тис. нових автомобілів. З них була половина - імпорт, половина - внутрішнє виробництво", - стверджує Васадзе.

Популярні новини зараз
Українцям з 1 листопада світять додаткові 2200 гривень та гуманітарна допомога: у Мінінтеграції розповіли, кому це дістанеться Ціни на гречку досягли сезонного мінімуму: які цінники на полицях магазинів Як легко економити на електриці: проста порада українцям для зменшення сум за комуналку І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися
Показати ще

Дивіться: Daewoo Lanos - народний автомобіль

Сьогодні підприємство майже припинило випуск автомобілів і максимально скоротило персонал. Нині там працюють до 1200 людей, які поєднують функції зварника, маляра і збирача. Коли завод працював на повну потужність (2007-2008 роки), кількість працюючих в групі ЗАЗ сягало до 20 тисяч осіб.

Нині завод виробляє машинокомплекти для Єгипту, а також запасні частини для всього модельного ряду "рідних" автомобілів.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", донька Таріела Васадзе Ніна придбала дім під Києвом на 539 квадратів та 25 соток землі всього за 1,6 млн грн. Реальна вартість подібної нерухомості стартує від 10 млн грн.